Níže uvedené otázky a odpovědi jsou aktualizované k 30. září 2026 a budeme je nadále aktualizovat.
-
Nevšiml jsem si servomotoru 400 W s brzdou. Máte servomotor s brzdou?
Ano, na našem webu máme k dispozici model s brzdou.
-
Plánoval jsem používat stejný chladič pro laserový řezací stroj i laserový svařovací stroj, protože je nebudu používat současně. Je to v pořádku?
Ano, ale nedoporučujeme to. Při výměně hlavy se do ní může snadno dostat prach, který může poškodit řezací hlavu i laserový zdroj.
-
Víte, kde si mohu stáhnout software CutAhead 2D nebo 3D pro Raytools XC3000S?
Můžete si jej stáhnout z webu Raytools.Odkaz ke stažení
-
Má laserový zdroj Raycus variantu 380 V?
Ano, je k dispozici varianta 380 V.
-
Jsou značky řezacích hlav univerzálně kompatibilní s laserovými zdroji? Lze laserový zdroj BWT 1500 W použít s hlavou BM110?
Ano, pokud výkon odpovídá. Řezací hlavy a značky laserových zdrojů můžete vybrat podle svých požadavků a preferencí.
-
Jaké jsou výhody volby BM111 oproti BM110, když mají oba jmenovitý výkon 3,3 kW?
Podrobné srovnání najdete na našem webu.Odkaz na srovnání
-
Doporučujete pro řezací laser s výkonem 1,5 kW spíše MAX, nebo Raycus? Cenově jsou si poměrně podobné, ale nejsem si jistý, který je lepší.
Pro americký trh doporučujeme MAX. Společnost Raycus byla v roce 2021 zařazena na seznam subjektů USA a při celním odbavení v USA by mohly nastat problémy. V současnosti lze lasery Raycus dovážet do USA pouze jako součást kompletního řezacího stroje.
-
Potřebujete plyn v čisticím stroji, nebo je nutný pouze pro svařování?
Čisticí i svařovací stroje potřebují plyn, například dusík nebo argon.
-
Můžete mi poradit ohledně systému řízení pomocného plynu NNT? V čem se liší od systému SMC?
Plynové řídicí systémy SMC a NNT mají stejné komponenty, ale liší se značky proporcionálních ventilů. Jeden používá SMC a druhý NNT. SMC je známější, což vede k rozdílu v ceně.
-
Může řídicí jednotka sběrnice ovládat pulzní řezací hlavu?
Řídicí jednotka sběrnice musí být připojena k řezací hlavě pro sběrnicové řezání a pulzní řídicí jednotka musí být připojena k pulzní řezací hlavě.
-
Cena dopravy na vašem webu se zdá být poměrně vysoká. Existuje způsob, jak ji snížit?
FedEx má občas speciální trasy, které nabízejí nižší přepravní náklady, než jaké byly vypočteny na webu. Až budete připraveni k nákupu, dejte mi vědět a znovu pro vás ověřím cenu dopravy. Kromě expresní dopravy nabízíme také leteckou a námořní dopravu. U námořní dopravy nabízíme také podmínky DDP, které zahrnují celní odbavení, daně a doručení až ke dveřím, což je ideální pro těžké zboží.
-
Můžete uvést odhad nákladů na clo?
Obvykle je to kolem 20%-25 %, ale můžete se informovat u místního zástupce. Zde je užitečný nástroj pro výpočet dovozního cla:Simply Duty Import Calculator
-
Lze ochranné brýle nosit přes dioptrické brýle?
Ano, mohou.
-
Existuje zkušební verze systému XC3000S?
Ano, existuje. Můžete si ji stáhnout z webu Raytools.Odkaz ke stažení. Poznámka:
Zkušební a oficiální verze se stahují stejným způsobem. Rozdíl spočívá v tom, zda jsou dešifrované. Pokud nejsou dešifrované, zkušební verze po krátké době používání přestane fungovat.
-
Lze zdroj laseru z řezacího stroje použít ve svařovacím stroji?
Ano, ale použití laseru ze svařovacího stroje v řezacím stroji může mít určité dopady.
U desetimetrového vlákna používaného k řezání nebývá výkon obecně tak dobrý, ale pokud zákazník řeže tenké plechy, nebude to problém. Hlavní rozdíly mezi svařovacími a řezacími verzemi jsou:
- Délka vlákna (u svařovacích verzí je obvykle do 10 m).
- Optická kvalita vlákna ve svařovací verzi je o něco nižší.
Pokud však řežete pouze tenké plechy, je to v pořádku, i když kvalita řezu bude výrazně horší než u řezací verze se stejným výkonem.
-
Má MAX Laser rozhraní G5 pouze u modelů s výkonem 6 kW?
Ano, pouze model s výkonem 6 kW má rozhraní G5.
U modelů s výkonem 3 kW zvýší přechod z QBH na G5 náklady.
Výhodou G5 je lepší utěsnění.
-
Jaké standardní rozměry řezacích stolů jsou k dispozici?
V současnosti jsou k dispozici tyto rozměry: 3015, 4015, 5015, 6015, 6020.
-
Základní systém s pracovním stolem 3x1,5 m a výkonem 3 kW: • Má automatické nulování obvodu pomocí videa, nebo je nutné plech ručně zarovnat s laserovou hlavou? • Má detekci kolize?
Ano, má automatickou detekci hrany i automatické vyhýbání se překážkám.
-
Jak vybrat motory pro osy XYZ? • Osa X: 1300 W, jedna sada bez brzdy. • Osa Y2: 1300 W, dvě sady bez brzd. • Osa Z: 400 W, jedna sada s brzdou.
-
Které motory by měly být zvoleny pro systémy EtherCAT?
Doporučujeme motory Yaskawa nebo Inovance. Motor a měnič by měly být vybrány jako sada. Yaskawa je dražší.
-
Lze optické kabely prodávat samostatně?
Ne, optická vlákna samostatně neprodáváme. Musíme potvrdit, že zákazník je dokáže vyměnit a opravit.
-
Jaký je rozdíl mezi černými a modrými kabely u systému XC3000S?
Černé kabely jsou určeny pro pulzní verze a modré kabely pro verze s rozhraním bus.
-
Jak vybrat laser Raycus pro jednofázové napájení 220 V?
Modely Raycus s výkonem do 2 kW jsou vhodné pro jednofázové napájení. Nad 2 kW je vyžadováno třífázové napájení.
-
Můžete do systému zahrnout vlečný řetěz?
Záleží na velikosti kabelové skříně zákazníka. Energetický řetěz se může ohýbat o 180 stupňů.
-
Co je převodovka (redukční převodovka)?
Převodovka (redukční převodovka) snižuje otáčky motoru, čímž zvyšuje nosnost zařízení. Čím větší je převodový poměr, tím nižší je teoretická rychlost zařízení a tím vyšší je jeho nosnost. Naopak čím menší je převodový poměr, tím nižší je nosnost zařízení.
-
Jaké jsou možnosti řezání? • Řezací schopnosti při 1500 W: Nerezová ocel: 1-4 mm Uhlíková ocel: 1-10 mm Hliník: 1-2 mm • Řezací schopnosti při 3000 W: Nerezová ocel: 1-6 mm Uhlíková ocel: 1-16 mm Hliník: 1-4 mm • Řezací schopnosti při 6000 W: Nerezová ocel: 1-10 mm Uhlíková ocel: 1-20 mm Hliník: 1-10 mm Máme také článek na blogu, který poskytuje více informací o DIY řezacích strojích. Pro lepší pochopení si jej můžete přečíst.Odkaz na blog
-
Může stroj fungovat bez pomocného plynového systému?
Ne, pro laserový řezací stroj je pomocný plynový systém nezbytný. Přivádí plyny, jako je kyslík nebo dusík, které pomáhají při řezání. Také vhání vzduch k odstranění strusky a zlepšení účinnosti a kvality řezání.
-
Pokud budu provozovat laserový systém s výkonem 3000 W při 220 V, ztratí oproti použití 380 V výkon nebo schopnosti, zejména když v domácích sestavách DIY není třífázové napájení vždy k dispozici?
Většina laserových systémů s výkonem 3000 W je navržena pro provoz při 380 V a nemůže fungovat při 220 V.
Příkon systému s výkonem 3000 W je poměrně vysoký a 220 V neposkytuje dostatečné napětí pro zajištění stabilního provozu. Zatímco jednofázové napájení 220 V funguje u menších zařízení, vysoce výkonné systémy, jako jsou lasery, vyžadují pro spolehlivý a konzistentní provoz třífázové napájení 380 V. Použití systému dimenzovaného na 380 V v obvodu 220 V může vést k poškození a bezpečnostním problémům. Proto se pro bezpečný a optimální provoz důrazně doporučuje třífázové napájení.
-
Lze řídicí jednotku XC3000S nastavit a provozovat z notebooku, než budeme mít průmyslový počítač?
Ano, je to možné. Systém Windows 10 nebo novější je dostačující.
-
Je EPC-2000 řídicí počítač, nebo řídicí modul? Potřebuji pro ovládání samostatný počítač?
EPC-2000 je řídicí modul. Je třeba připravit samostatný počítač s Windows 10 nebo novějším.
-
Je třífázové napájení 208 V pro laserový řezací stroj přijatelné?
Stroj vyžaduje třífázové napájení 380 V. Pro přizpůsobení místní elektrické síti doporučujeme zakoupit stabilizační transformátor.
-
Máte servopohony, které vyžadují třífázový napájecí vstup?
Ano, všechny servopohony s výkonem nad 750 W vyžadují třífázové napájení.
-
Máte tabulky nebo software pro výpočet nákladů na řezání?
Vnořovací software společnosti Bochu (CPYNEST) tuto funkci zahrnuje.
-
Liší se ochranné brýle pro svařovací, řezací a značicí stroje?
Ne, nejsou mezi nimi žádné rozdíly.
-
Lze laser z řezacího stroje použít ve svářečce?
Ano, ale použití laseru ze svářečky na řezacím stroji ovlivní výkon.
Svařovací verze má kratší délky vláken (obvykle méně než 10 m) a nižší optickou kvalitu.
Pro řezání tenkých plechů je to přijatelné, ale kvalita nebude odpovídat laseru určenému přímo k řezání.
-
Jaká je řezná kapacita laseru s výkonem 3 kW?
Uhlíková ocel: 12 mm pro sériovou výrobu, maximálně 20 mm.
Nerezová ocel: 6 mm pro sériovou výrobu, maximálně 10 mm.
-
Lze vláknovým laserem řezat plast o tloušťce 18 mm?
Ne, vláknové lasery jsou vhodné pouze k řezání kovových materiálů.
-
Jaký je rozdíl mezi multimódovými a jednomódovými lasery?
Multimódové lasery mohou pokračovat v provozu, i když jeden modul selže, zatímco jednomódové lasery přestanou fungovat, pokud selže některý modul. Multimódové lasery jsou však drahé a u výkonů do 6 kW se již obecně nepoužívají.
-
Lze baterie pro batohový laserový čistič vyměnit? Lze jej používat přímo se zásuvkou 220 V?
Ano, může pracovat s napětím AC220V±10 %, 50/60 Hz pomocí napájecího adaptéru nebo s dobíjecí lithiovou baterií, která vydrží 1-2 hodiny.
-
Prodáváte systémy ozubeného hřebene a pastorku?
Ano, veškeré příslušenství související s laserovými řezacími stroji je k dispozici.
-
Jaký typ ozubeného hřebene se používá u stroje s výkonem 3 kW?
37 zubů, M2, se standardní délkou 0,5 m nebo 1 m. Zakázkové délky jsou k dispozici.
-
Jsou k dispozici 3D výkresy součástí stroje?
Ano, jsou k dispozici 3D výkresy laseru, řezací hlavy, chladiče a motorových pohonů.
-
Jaký výkon se doporučuje pro řezání hliníkových plechů?
U reflexních materiálů, jako je hliník, se doporučuje řezat plechy o tloušťce do 5 mm s výkonem nad 3 kW.
-
Jaký je rozdíl mezi řezacími hlavami BM110 a BS03K? Proč je BS03K dražší?
BS03K zahrnuje monitorování teploty a používá se především ve vlastním systému společnosti Jiaqiang.
-
Funguje sběrnicová verze XC3000S se všemi servosystémy EtherCAT?
Ano, pokud používají protokol EtherCAT.
-
Potřebuje chladič dvě samostatné regulace teploty pro řezací hlavu a laserový zdroj?
Ne, k udržení vhodného rozsahu pro obě zařízení postačí jedna regulace teploty.
-
Lze do softwaru přidat rotační osu? Chci mít možnost vyřezávat otvory do trubek, ale používat rovinnou laserovou řezačku jako je tato, abych měl větší flexibilitu?
Nejprve potvrďte následující: Určete, zda řežete kulaté, nebo čtvercové trubky.
1. Pokud jde o čtvercovou trubku a vyřezáváte otvory pouze na povrchu bez proříznutí, můžete použít software pro rovinné řezání, například XC3000S https://alleriastore.com/products/raytools-xc3000s-laser-cutting-control-system nebo FSCUT2000E https://alleriastore.com/products/cad-nesting-laser-software-fscut2000e. Pokud potřebujete trubku proříznout (zkrátit), budete potřebovat integrovaný software pro řezání trubek a plechů, například Raytools AX3000T: Řídicí systém laserového řezání pro integrované stroje na trubky a plechy https://alleriastore.com/products/raytools-ax3000t-motion-control- system nebo FSCUT 3000DE-M https://alleriastore.com/products/fscut3000de-for-tube- cutting-machine?variant=44884559266043.
2. Pokud se jedná o kruhovou trubku, ať už řežete otvory na povrchu, nebo skrz materiál, budete potřebovat integrovaný systém pro řezání trubek a plechů, buď AX3000T, nebo FSCUT 3000DE-M.
-
Doporučené konfigurace výkonu motorů pro vláknový laserový řezací stroj s výkonem 1500 W, 3000 W a 6000 W Zařízení 3000-6000 W • Ekonomický model • Osa X: 1,5 kW • Osa Y: 2,0 kW (2 jednotky) • Osa Z: 0,4 kW (s brzdou) • Vysokorychlostní model • Osa X: 2,0 kW • Osa Y: 2,0 kW (2 jednotky) • Osa Z: 0,4 kW (s brzdou) Zařízení 1500-3000 W • Ekonomický model • Osa X: 1,3 kW × 1 • Osa Y: 1,3 kW × 2 • Osa Z: 0,4 kW (s brzdou) • Vysokorychlostní model • Osa X: 1,8 kW × 1 • Osa Y: 1,8 kW × 2 • Osa Z: 0,4 kW (s brzdou)
-
Mám v úmyslu použít RaytoolsAX3000T, protože stůl umožňuje řezání plechů i trubek ve 2D. Která řezací hlava je vhodná?
Při řezání čtvercových trubek řezací hlavou BM110 ve 2D verzi nastane problém. Kvůli krátké délce 2D řezací hlavy může rotace trubek poškodit hrot řezací hlavy. Pokud se řežou pouze kruhové trubky, žádný problém nenastane. Proto doporučujeme zákazníkům, kteří potřebují řezat čtvercové trubky, nahradit ji BM110 ve 3D verzi.
-
Mají hřídele motorů Leadshine 750 W a 850 W stejný průměr?
Ne, 750 W má 19 mm, 850 W má 22 mm.
-
Které osy kombinovaného stroje na řezání trubek a plechů vyžadují reduktor?
Y, Y1, Y2, X, U, U1, s výjimkou osy Z.
-
Podporuje AX3000T řezací hlavu bez EtherCAT?
Ano, zvolte pulzní verzi.
-
Jaký proud vyžaduje laserový svařovací stroj SF-Blazer s výkonem 1500 W?
32 A.
-
Podporuje řídicí systém AX3000T laser o výkonu 6 kW?
Ano.
-
Jaký výkon je zapotřebí k řezání 20 mm silné nízkouhlíkové oceli?
6 kW.
-
Lze řezací hlavu Boci používat se systémem Raytools?
Ne, řezací hlava Boci musí být spárována s řídicím systémem Bochu.
-
Lze řezací hlavy Raytools BM110 a BM111 vyrobit s rozhraním G5?
Ano.
-
Pokud jde o BM111, můžete prosím vysvětlit rozdíl v řezání mezi BM111 001A (kolimační délka dCL 100 mm a ohnisková vzdálenost FL125 mm) a BM111 002A (kolimační délka dCL 100 mm a ohnisková vzdálenost FL 155 mm)? Kdy se která varianta upřednostňuje nebo pro jaké použití je optimalizována?
BM111 001A (F125): Pokud řežete hlavně tenké plechy, zvolte F125. BM111 002A (F155): Pokud řežete hlavně silné plechy, zvolte F155.
Ve většině případů doporučujeme zvolit F125.
-
Můžete ověřit, zda bude tento Yaskawa SGDXS fungovat s Raytools XC3000S?
Se systémem XC3000S mohou fungovat značky Yaskawa i Leadshine.
Poznámka: Ověřte, zda je váš XC3000S sběrnicová, nebo pulzní verze. Při výběru servozesilovače musí být kompatibilní s touto verzí.
-
Moje dílna má k dispozici pouze jednofázové napětí 220 V. Domnívám se, že nejvyšší výkon zdroje by byl 1500 W. Jakou značku byste doporučili zakoupit?
U jednofázového napětí 220 V je maximální dostupný výkon 2000 W.
Protože jste v USA, doporučujeme Max. Raycus je od roku 2021 uveden na seznamu subjektů, takže v USA mohou nastat problémy s dovozem.
-
Mám zájem, ale pravděpodobně bych nechtěl procházet všemi komplikacemi spojenými s dovozem. Pokud existuje možnost balíčku, který by zahrnoval vyřízení dovozu, zvážil bych ji. Plně chápu, že s tím souvisejí další náklady.
U dílů pro vlastní montáž vždy nabízíme možnost DDP.
Pokud chcete SF-Flying3015 3KW, je zapotřebí kontejner 1*20GP. Můžeme také zajistit přepravu DDP, ale náklady jsou vysoké. Uveďte prosím své PSČ a adresu a pomůžeme vám vypočítat přepravné.
-
Mým cílem je přestavět stávající CNC plazmovou řezačku na laserovou s využitím stávajícího portálu a krokových motorů. Který řídicí systém bude pro mě nejlepší? Pulzní, nebo analogový? A potřebuji EDS2010?
Pokud chcete použít krokové motory, doporučujeme pulzní verzi XC3000S.
EDS2010 nepotřebujete; slouží k rozšíření funkcí, například o výměnný stůl.
-
Mám laserový zdroj IPG o výkonu 4 kW. Mohu s ním použít řezací hlavu BLT310?
Ano, BLT310 lze použít s laserem o výkonu 4 kW.
-
Mám u Leadshine L6 na výběr? EtherCAT, nebo pulzní verzi?
Ano, řada Leadshine L6 má verze EtherCAT i pulzní verzi. Cena je podobná.
-
Ve skutečnosti jsem se ptal na o něco větší hlavu BS04K CAT.
BS04K CAT momentálně nemůžeme zakoupit, protože se v Číně neprodává.
V současnosti můžeme zakoupit BS03K CAT.
Také upozorňujeme, že řezací hlavy Raytools řady CAT lze používat pouze se softwarem Raytools.
-
Jaký model vzduchového kompresoru je třeba zvolit pro požadavek na výkon 3 kW?
CA15TB.
-
Lze řezací stroj používat bez převodovky?
U malých řezacích strojů je to možné. U velkých strojů je však bez převodovky motor nedokáže pohánět kvůli nedostatečné nosnosti.
-
Nastavuje se značicí stroj SF-MarkPro ručně, nebo automaticky?
Ruční nastavení.
-
Jaký řídicí systém je vhodný pro stroj na řezání trubek se dvěma sklíčidly a funkcí úkosování?
Řezací hlavy Bochu FSCUT5000A a řady BLT. Tato kombinace je nejstabilnější.
-
Lze kabel kapacitního senzoru řezací hlavy zkrátit, pokud je příliš dlouhý?
Nedoporučuje se to, protože by to mohlo vést k selhání kalibrace.
-
Je plynový systém pro řezání plechů stejný jako pro řezání trubek?
Ano.
-
Jaký je teplotní rozsah chladiče?
22 - 26 °C.
-
Má svařovací systém SUP23T nějaké požadavky na podavač drátu?
Můžete použít vlastní podavač drátu.
-
Lze použít servomotor Leadshine 1300 W s jednofázovým napájením 220 V při frekvenci 60 Hz?
Ano, můžete použít verzi bez označení „T“, která pracuje s třífázovým napájením 220 V nebo jednofázovým napájením 220 V, jak je uvedeno na webových stránkách.
-
Má pulzní verze XC3000S na ose Z pulzní signál?
Ano, XC3000S má pulzní port osy Z.
-
K čemu slouží Bluetooth u laserového zdroje Max 3000 W?
Bluetooth se používá ke sledování pomocí telefonu a v současnosti je k dispozici pouze software pro Android.
-
Jaké je stoupání kuličkového šroubu v laserové hlavě RayTools BM110?
Stoupání je 10 mm.
-
Pro jakou konfiguraci jsou určeny uvedené převodovky a příslušné převodové poměry?
Výchozí převodový poměr je 1/7, pokud zákazník neuvede jinak.
-
Jsou součástí dodávky pro komponenty DIY potřebné kabely?
Kabely pro laserový zdroj a laserovou řezací hlavu jsou součástí dodávky, ale kabely pro servopohon je nutné zakoupit samostatně.
-
Má použití 3D laserových trysek pro 2D řezání nějaké nevýhody?
Silné plechy se s 3D tryskami řežou obtížně, protože tryska a ohnisková vzdálenost se liší.
-
Jaké jsou výhody a nevýhody použití laserových zdrojů Max oproti Raycus?
Max i Raycus jsou přední čínské značky laserových zdrojů. Max má obvykle nižší cenu, proto se obvykle doporučuje více než Raycus, protože rozdíl ve výkonu není velký.
-
Jaké velikosti trysek jsou součástí balení spotřebního materiálu?
Velikosti trysek lze upravit podle materiálu a tloušťky, které často řežete, a v případě potřeby lze objednat další trysky.
-
Lze generátor dusíku použít pouze pro svařovací stroje? Lze jej použít i pro řezací stroje?
Lze jej použít pouze pro svařovací stroje, protože svařovací stroje nevyžadují příliš vysokou čistotu dusíku. Při použití jako pomocného plynu při řezání by čistota nebyla dostatečná.
-
Jsou laserové zdroje JPT CW a QCW stejné?
QCW je laser s kvazikontinuální vlnou. Je dražší a poskytuje lepší výsledky přesného řezání.
-
Lze jako řídicí počítač použít notebook?
Ano, měl by to být systém Windows 10 nebo novější.
-
Máte nějaký řídicí systém s komunikačním portem CAN?
V současnosti naše běžně prodávané systémy Raytools a Bochu nemají port CAN.
-
Jaké jsou rozdíly mezi stabilizátory napětí Xishun TNS a SBW?
SBW se používá pro velká zatížení a je stabilnější než TNS. TNS se používá pro zařízení s malým výkonem a má horší účinek stabilizace napětí než SBW.
-
Jaké jsou rozdíly mezi motory Leadshine s označením „T“ a bez něj?
U motorů Leadshine mohou ty s označením „T“ pracovat pouze při 380 V. Motory bez označení „T“ mohou pracovat při 380 V i 220 V. U motorů do 750 W je k dispozici jednofázové napájení.
-
Lze servomotor použít s kuličkovým šroubem?
Ano, je to možné. Rychlost však není tak vysoká jako u hřebenového systému s pastorkem a zdvih by neměl být příliš dlouhý.
-
Lze při modernizaci stroje s výkonem nižším než 2 kW na stroj s vysokým výkonem nad 6 kW použít původní lože stroje?
Ověřte, zda má původní lože stroje protipožární vrstvu. U strojů s výkonem vyšším než 6 kW je protipožární vrstva lože vyžadována. Je také nutné posoudit nosnost a tuhost.
-
Lze vysokovýkonné lasery používat při sníženém výkonu? Například 6kW?
Ano. Výstupní výkon lze nastavit v rozsahu od 0 do 6000 W.
-
Mají některé z těchto systémů aTHC? Pokud ano, jakého typu?
XC3000S má vestavěný systém nastavení výšky, THC je kapacitního typu.
-
Všiml jsem si, že servomotor osy Z má brzdu - vyžaduje externí baterii, nebo je napájena přímo přes driver?
Externí baterie není potřeba.
-
Víte něco o systému XC3000 Plus? Má jiný hardware, nebo je stejný jako XC3000S?
Hardware se liší a liší se také funkce.
-
Víte, jaký tlak v PSI nebo jaké množství potřebuji pro laserový svařovací stroj?
5 bar, přibližně 60-80 PSI.
-
Je u laserového svařovacího stroje možné změnit zaostřovací čočku z F150 na F800 a získat tak větší šířku čištění?
Ano.
-
Jaký průřez nebo kalibr vodiče potřebuji pro zapojení svařovacího stroje? Děkuji.
Napájecí kabel o průřezu 6 mm² je v pořádku.
-
U desky XC3000 je pro výstupy 1-16 uveden maximální výstupní proud 0,5 A. Jde o celkový kombinovaný výstupní proud, nebo může každý výstup samostatně zvládnout až 0,5 A?
Každý výstup má proud 0,5 A.
-
Jaký jmenovitý proud pojistky se doporučuje pro napájení desky XC3000 napětím 24 V DC?
K XC3000 není třeba přidávat pojistku.
-
Pokud používám vodní chladič pro laserovou hlavu, potřebuji pro laserovou hlavu také chladicí vzduch?
U výkonu 3000 W a nižšího není nutné připojení chladicího vzduchu.
-
Jaké jsou rozdíly mezi řezacími hlavami Raytools BM06K a BS06K?
BS06K používá analogový způsob zoom zaostřování. Kolimace i zaostřování jsou vybaveny monitorováním teploty.
-
Prodáváte koncové spínače?
Ano, máme je.
-
Můžete poskytnout parametry perforace?
Ano. Pomoc poskytneme podle konkrétní situace stroje zákazníka.
-
Lze krokový motor nadále používat a je kompatibilní s XC3000S?
Ano.
-
Pro jaký výkon strojů jsou vhodné stabilizátory napětí Xishun s výkonem 30 kVA, respektive 50 kVA?
Stabilizátor napětí 30 kVA se obecně používá pro stroje s výkonem 3000 W nebo nižším a stabilizátor napětí 50 kVA pro stroje s výkonem nižším než 6000 W.
-
Je k utěsnění spojení mezi laserem a řezací hlavou potřeba použít velké množství pásky?
Ano, aby se dovnitř nedostal prach.
-
Nahoře jsou také další 2 porty, které jsou podle manuálu určeny pro chladicí vodu. Jsou tedy na laserové hlavě BS03K celkem 4 porty pro chlazení vodou?
Ano, jsou zde 4 porty pro chladicí vodu.
-
Pro EPC-2000 XC3000S a modul EDS3000 I/O: jak je správně vypnout? Stačí jednoduše vypnout napájení 24 V?
Ano, stačí vypnout napájení 24 V, protože napájení 24 V slouží k napájení těchto dvou malých komponent a při vypnutém napájení nebudou fungovat. Doporučujeme pro napájení 24 V použít vypínač, aby jej bylo možné kdykoli ovládat.
-
Může Precitec-Procutter Thunder-6KW fungovat s CypCut?
Ano, mohou spolupracovat.
-
Při řezání trubek prořízne laser izolační vrstvu, vodiče atd. uvnitř trubek?
Ano, laser jimi projde.
-
Jak jsme nainstalovali software pro laserový zdroj Max?
Existuje specializovaný software pro mobilní telefony, který se může připojit přes Bluetooth.
Stačí v obchodě s aplikacemi vyhledat G6 APP.
-
Máte nějaké použité lasery a chladicí jednotky?
Ano, ale před nákupem je nutné ověřit dostupnost.
-
Plánuji řezat pouze plechy o tloušťce 0,8 až 1,5 milimetru. Jaký výkon laseru lze použít?
800W vzduchem chlazený.
-
Jakému tlaku dokáže odolat potrubí systému pomocného plynu?
30 bar.
-
Dokáže vaše čisticí zařízení odstranit rez ze železničních kolejí?
Naše čisticí zařízení je ruční a určené pro civilní použití. Není vhodné k čištění velkých ploch, jako jsou železniční koleje.
-
Existují nějaké požadavky na procesor a velikost pevného disku průmyslového počítače?
Windows 10 a novější, minimálně 8 GB + 128 GB.
-
Je TTA v řídicím systému XC3000S analogový zesilovač 0-10 VDC pro regulátor výšky?
Ano, je to zesilovač.
-
Co mám dělat, pokud chci na svém plazmovém systému řídit výšku řezací hlavy?
Sada regulátoru výšky QC300 je dobrou volbou, ale před nákupem je nutné to potvrdit.
-
Vyžaduje také DIY svařování plynový systém NNT/SMC?
Není třeba, balíček elektronických součástí již obsahuje elektromagnetický ventil.
-
Jaký výkon doporučujete? Chci řezat mosaz, měď a alpaku. Největší tloušťka materiálu bude 3 mm.
Nedoporučujeme laserové řezání mosazi a mědi, protože jde o materiály s vysokou odrazivostí.
Pokud jej opravdu chcete používat, doporučujeme laser IPG s výkonem 6000 W nebo vyšším.
-
Lze 2kW létající fit a vzduchový kompresor CA15TB 220 V, 60 Hz provozovat na jednofázovém nebo třífázovém napětí 240 V?
Potřebuji stabilizátor napětí 220 V, 50 kVA.
-
Lze vaše chladicí jednotky zasílat do Evropy?
Ano.
-
Byl by BM06K přímou náhradou plug-and-play za Raytools BM114?
Ano, BM06K může přímo nahradit BM114. Hlavu a její přívodní kabel je však nutné vyměnit jako celek.
-
Reduktor a ozubená kola si neodpovídají.
Pokud jde o problém s nesouladem ozubených kol: Volba hřebene a ozubeného kola je určena reduktorem a reduktor je určen motorem. Nejprve je tedy třeba potvrdit, jaký motor a reduktor potřebujete.
-
Podporuje XC4000 T2 následnou podporu?
NE.
-
Chci převést plazmu na laser. Mohu si ponechat ovladače krokových motorů? Jsou opravdu dobré.
Obvykle doporučujeme vyměnit celý příčník. Příčník, který dodáváme, je předem osazen motory a reduktory os X, Y a Z. Po obdržení jej můžete přímo nainstalovat. Další informace najdete v naší připravované sérii videí o přestavbě na plazmové řezání.
-
Je váš svařovací stroj jednokyvadlový, nebo dvoukyvadlový? Chci dvoukyvadlový, je to možné?
Naše svařovací stroje jsou ve výchozím nastavení jednokyvadlové systémy. Pokud chcete dvoukyvadlový systém, ano, můžeme jej dodat, je však nutné uhradit příplatek; podrobnosti si můžete ověřit u obchodního oddělení.
-
Můj stroj byl sestaven s nesprávným řídicím systémem pro zamýšlené použití - jedná se o XC3000S. Potřebuji firmware a/nebo licenci pro AX3000T, abych mohl používat funkce 3DCut Ahead a TubeKit. Mohu si koupit pouze licenci nebo firmware bez výměny řídicího systému?
Vybavte XC3000 řídicím systémem pro řezání trubek a hardwarovým klíčem, aby bylo možné používat funkce AX3000T.
-
Lze váš motorový standardní napájecí kabel a kabel enkodéru připojit k řídicímu systému Ruida? Odpovídají jejich rozhraní?
Ano, zvolte pulzní verzi.
-
Máte měděnou trysku HİGHSPEED CHROMED?
Ano.
-
Máte elektrické vodicí lišty, vlečné řetězy a indukční spínače?
Ano.
-
Jaký zdvih osy Y umožňujete pro řezání trubky o délce 6 metrů? Je po instalaci sklíčidla a všech součástí dostatečná délka 7 metrů?
Celková délka našeho kompletního strojního zařízení je 8,7 metru a zdvih osy Y je 6,2 metru.
-
Jaký typ spínače je na pojezdu osy Z?
NPN NC.
-
Je důležitá výšková poloha, do které nainstaluji laserovou hlavu na pojezd osy Z?
Ano. Je nutné zajistit zdvih řezací hlavy. Poloha by měla být určena podle výšky skutečného příčníku. Hlava musí nejen dokázat řezat materiál, ale také zabránit kolizím.
-
Existuje řídicí systém, který může ovládat dva laserové zdroje typu vláknový laser/CO2?
Ne. Na trhu v současnosti žádný takový řídicí systém není a obecně se používají dvě sady systémů. K dispozici je však možnost přizpůsobení.
-
Jaký typ kabelu se používá pro horní a dolní spínače osy Z na pojezdu osy Z?
Jedná se o kabel koncového spínače - 4žilový kabel s průřezem 0,5 nebo 0,75 čtverečního milimetru.
-
Má galvanometr Feilaitai Ke (Feilaitai Ke) používaný při 3D tisku systém automatického zaostřování nebo variabilní laserovou clonu?
Ne, zaostření se ovládá nastavením výšky.
-
Lze při nahrazení pulzního laseru o výkonu 500 W kontinuálním laserem o výkonu 1 500 W a ruční řezací hlavou s manuálním zaostřováním zachovat stávající systém?
Ano. Je to možné.
-
Je pro svařování nerezové krabice o maximální tloušťce 4 mm nutný výkon 2 kW, nebo postačí také 1 500 W?
Doporučuje se použít výkon 2 kW nebo vyšší; jinak bude při svařování obtížné dosáhnout úplného provaření.
-
Jak připojit laserový software?
Obecně jej lze připojit k počítači nebo přes Bluetooth. Pokud model nemá rozhraní, lze jej připojit pouze přes Bluetooth.
-
Jak určit pevnost svaru a koeficient průvaru?
Po svařování zašlete obrobek k otestování do specializované instituce.
-
Mohu ruční svařovací hořák nahradit laserovou řezací hlavou Raytools BT220? Nebo kterou laserovou řezací hlavu doporučujete? Pokud bude správně fungovat a bude použitelná, co dalšího musím udělat, aby byl zajištěn její běžný provoz?
Nahrazení řezací hlavou BT220 je možné, ale tento systém může provádět pouze řezání v pevné výšce, nikoli následné řezání.
-
Jaký je výchozí průměr jádra laseru Raycus RFL-C025H?
25 mikrometrů.
-
Jak se nazývají tyto vodiče připojené k řídicí desce?
Jedná se o signální vodiče s průřezem 0,5 nebo 0,75 čtverečního milimetru.
-
Zajímalo by mě: dokáže 3D řídicí jednotka zpracovat pracovní objem 350x350x350, nebo dokonce lepší variantu 400x500? Pokud si vaše řídicí jednotka a slicer s tím poradí, možná by bylo možné použít uspořádání se dvěma lasery?
Pokud rozsah skenování jednoho galvanometru není dostačující, budou zapotřebí dva lasery a dvě galvanometrické hlavy.
-
Pokud je to 200, stačil by jeden galvanometr a jeden laser?
Ano.
-
Mohu k řídicí desce pokaždé připojit pouze jednu součást? Například připojit pouze vodiče +/- osy a poté posuvem pracovního stolu ověřit, zda je zapojení správné? Nebo mám nejprve zapojit všechny součásti řídicí desky a teprve potom provést test?
To by bylo poměrně komplikované; doporučuje se provést test až po zapojení všech připojení.
-
Potřebuji vodicí lišty, ozubená kola a hřebeny i při konstrukci stroje malého formátu?
Doporučuje se použít lineární modul.
-
Považuje se chromovaná ocelová trubka za reflexní materiál?
Ne, pouze materiály, jako je měď a hliník.
-
Má sklíčidlo funkci samostředění?
U pneumatické verze ano, u manuální nikoli.
-
Je třeba k motoru osy Z přidat rezistor?
Ano, protože při příliš vysokém proudu při spuštění motoru hrozí nebezpečí.
-
Jsou všechny řezací hlavy BOCI pouze ve sběrnicové verzi?
Ano.
-
Je součástí řídicího systému také software pro nesting?
Součástí je pouze základní verze; profesionální verze vyžaduje zakoupení samostatného USB hardwarového klíče.
-
Lze řídicí kartu a ovladač motoru umístit odděleně do jedné rozvodné skříně?
Doporučuje se je oddělit, aby se rozlišil slabý a silný proud.
-
Jaký pomocný plyn a tlak používáme při svařování nerezové oceli, uhlíkové oceli a hliníku naším svařovacím strojem?
Používá se plyn N s tlakem přibližně 0,6 baru. Plyn musí být suchý a čistý, ideálně s čistotou 99,99 % N.
₂
-
Jak dlouhý je kabel ke zdroji laseru?
10/15 m.
-
Jaká značka laseru se používá ve značicím stroji?
MAX. Společnost MAX se zpočátku specializovala na výrobu laserů pro značicí stroje a její kvalita je stabilní a spolehlivá.
-
Pokud mají obě hlavy stejnou ohniskovou vzdálenost, mají stejné čočky (se stejnými rozměry a ohniskovými vzdálenostmi) a lze je vzájemně zaměňovat?
Nejsem si jistý. Průměr a tloušťka čoček se stejnou ohniskovou vzdáleností nemusí být stejné.
-
Chci si vlastnoručně sestavit řezací stroj trubka-plech a ovládat ho pomocí Linux CNC. Je to proveditelné?
Nedoporučuje se to, doporučujeme použít standardní systém.
-
Lze do mého vlastnoručně sestaveného vláknového řezacího stroje přidat funkci modrého světla?
Nelze ji přidat, protože software tuto funkci nepodporuje.
-
Máme čisticí stroj na čištění velmi špinavých koberců?
Nemáme ho, lasery nedokážou čistit textilie.
-
Kolik rozšiřujících desek I/O lze připojit k EDS3000?
Teoreticky neexistuje žádné omezení.
-
Software XC3000S se používá k řezání plechu. Chci se jen ujistit - mohu ho použít také ke zpracování 2D souborů DXF?
Ano, můžete, ale stále se doporučuje používat pro kreslení profesionální grafický software.
-
Má software XC3000S řízení kouře?
Ano, ale spínací obvod kanálu pro odsávání prachu si musíte navrhnout sami.
-
Jaký výkon ve kVA by měl mít stabilizátor napětí pro řezací stroj o výkonu 3 kW v kombinaci se vzduchovým kompresorem Te CA-15TB?
50 kVA.
-
Jaký je průměr jádra optického vlákna 3kW laseru?
50 mikronů.
-
Má SF-WELD AIR funkce řezání a čištění?
Ano, podporuje.
-
Chci integrovat SF-WELD AIR s CNC strojem pro řezání. Je to možné?
Ano, ale zákazník si musí návrh vytvořit sám.
-
Moje staré zařízení používá řezací hlavu BT230. Chci ji nahradit hlavou BT240. Je to možné?
Ruční řezací hlavu lze přímo vyměnit.
-
Jaký je rozdíl mezi řadami Max MFMC a Max Elite od společnosti Maxphotonics?
Rozdíl spočívá v tom, že vnitřní optická cesta a konstrukce obvodů jsou zcela odlišné.
Výhody: více vstupních a výstupních portů, duální ochrana obvodů
-
Mohli byste mi prosím říct, jak velká je pracovní plocha těchto řezacích robotů?
Záleží na rozpětí ramene robota, který si vyberete. Roboti aktuálně prodávaní na našem webu mají pracovní dosah s poloměrem 1,8 m.
-
Plánuji přejít z plazmy na vláknový laser. Mohu si ponechat svůj posuv osy Z?
Nedoporučuje se.
-
Lze na značicím stroji SF-MarkPro provádět také 3D gravírování? Tento stroj má funkci ručního posuvu osy Z.
Ano.
-
Jaký je použitelný frekvenční rozsah vstupu PWM1 u laseru MFSC-2000, který jsem zakoupil? Co tento vstup konkrétně ovládá?
PWM signál zde využívá napěťovou modulaci 24 V.
-
Máte měrku ozubení pro kontrolu hřebenu?
Ano, máme.
-
Funkce wobblingu BF03S a elektrické specifikace?
BF03S obsahuje integrovaný ovladač wobblingu a nevyžaduje externí řídicí jednotku.
Schéma zapojení pinů I/O pro připojení hlavy (Enable, Fire, Alarm, Interlock atd.) a požadované napájecí napětí a proud (např. 24 V DC) se stále ověřují.
Tyto podrobnosti vám poskytneme, jakmile je obdržíme od technického týmu.
-
Napětí napájecího zdroje laseru MAX 3KW?
Laser MAX 3KW lze připojit k napájení 400 V, ale nepodporuje 440 V.
-
Hliníkový přídavný drát pro laserové svařování?
Cívky hliníkového přídavného drátu používané pro svařování metodou MIG jsou kompatibilní také s laserovým svařováním vláknovým laserem.
-
Výkon modulu modrého světla Cut-Air?
Modul modrého světla Cut-Air má pouze jednu úroveň výkonu: 60 W.
-
Nastavení laserové hlavy BM110 (chlazení a plyn)?
Ano, sériové zapojení hadic chladicí vody podle příručky Raytools BM110 je správné. Sériové uspořádání je doporučená metoda - rozdělovače nejsou nutné.
Sekundární plynový port na zadní straně laserové hlavy není při běžném provozu nutný. Je určen k bočnímu přívodu plynu, který se obvykle používá k čištění trysky u vysokovýkonných aplikací, což u sestav s nižším výkonem obecně není potřeba. K tomuto portu nemusíte připojovat žádné plynové vedení.
-
Postup ověření systému při vlastní instalaci?
Váš postup krok za krokem je naprosto správný! Začít napájením hlavní desky a navázáním komunikace s počítačem, poté ověřit pohyb os X/Y/Z a nakonec otestovat laserový zdroj je logický a bezpečný postup. Pro další pomoc jsem přiložil stručnou příručku k rychlé instalaci laserových řezacích systémů XC3000, která by měla objasnit proces instalace a ověření.
-
Pokud si od vás zakoupím svařovací stroj a svařovací kabinu společně, můžete zajistit, aby svařovací stroj nefungoval, když jsou dveře kabiny otevřené, a aby fungoval pouze tehdy, když jsou dveře kabiny zavřené?
ANO.
-
Jaký materiál se používá k povrchové úpravě svařovacího stolu? Jaká je velikost otvorů?
Povrch není ošetřený, jedná se pouze o uhlíkovou ocel. K dispozici jsou velikosti otvorů 16 mm a 28 mm. Pokud velikost není uvedena, bude standardně zaslána velikost 28 mm.
-
Ohledně SF-HANDMARKMINI vám chci říct o projektu, který chceme realizovat: po dokončení funkční kontroly chceme označit určitý kus laserem, pokud správně funguje. Může toto ruční zařízení přijímat signály z PLC a zahájit označování poté, co zařízení dokončí svůj proces?
Stroj má rozhraní PLC, jeho naprogramování si musíte zajistit sami.
-
Chci si vyrobit vlastní stroj na úkosování trubek o výkonu 3000 W. Jaký řídicí systém byste doporučili?
Doporučujeme Bochu 3000DE-H v kombinaci s řezací hlavou BLT310 3D; potřebovat budete také osu B. Upozorňujeme, že tyto tři komponenty doporučujeme zakoupit jako sadu. Osa B se neprodává samostatně a musí být zakoupena společně.
-
Teplota se nyní blíží bodu mrazu a nemáme vytápěnou dílnu. Jaký typ nemrznoucí směsi mám použít k ochraně chladiče?
Doporučujeme Antifrogen® N od společnosti Clariant (na bázi glykolu) nebo Antifrogen® L (na bázi propylenglykolu). Podrobnosti najdete v našem dokumentu „Průvodce ochranou laserového systému před zimou“.
-
Podporuje AX3000T pouze připojení ke sběrnici?
Ne, můžete také použít pulzy, ale budete muset zakoupit dvě I/O desky. EDS3000S ( )
-
Je v režimu čištění svařovacího stroje nutný přívod plynu k jeho chlazení a odfukování kovových zbytků?
K ochraně čočky před znečištěním kouřem a prachem lze použít stlačený vzduch, ale musí být suchý a čistý.
-
Podporuje XC3000S již mikromůstky, vyhledávač hran a vyhýbání se překážkám?
Všechny tyto položky jsou součástí dodávky; jedná se o základní funkce.
-
Kam se připojuje hardwarový klíč pro AX3000T?
Připojte jej k průmyslovému počítači.
-
Moje jističe nemají dostatečnou kapacitu. Mám pouze 16A jističe odbočných obvodů a hlavní jistič má 25 A. Potřebuje každý servomotor vlastní jistič?
Ne každý servomotor potřebuje jistič. Připojte hlavní napájení k servomotoru přes jistič a poté připojte odbočené napájení k ovladačům servomotorů.
-
Vysvětlete prosím účel trysek DL HDD. Vysvětlete prosím rozdíly a použití trysek SL SP a SL ST. Vysvětlete prosím trysky SL Supercharging, nejen jejich zjevné použití při řezání silného materiálu.
Viz tabulka níže.
Konstrukce jádra trysky Hlavní použití Výhody Typ Vlastnosti HDD Dlouhá dutina, vysoce kvalitní a vysoce rychlostní řezání (nerezová ocel, hliník), optimalizované proudění vzduchu s vysokou hustotou. Jasný povrch řezu, optimalizované laminární proudění, vysoká rychlost, čistý proces a ochrana čočky ST Standardní konvenční konstrukce. Univerzální, rovné/zkosené řezání kyslíkem, ekonomické provedení. Uhlíková ocel, obecné řezání tenkých plechů SP Vnitřní dutina se stabilizací tlaku Povlakovaná dutina pro materiály s vysokou odrazivostí / zoxidované materiály / rezavé desky Stabilní proudění plynu, silná odolnost proti rušení, dobrá kvalita řezání ostrých rohů Boost Tangenciální přívod vzduchu vytvářející rotující vír Tryska Řezání silných plechů, složité obrysy, desky s horší kvalitou povrchu Silný průnik, účinné propichování, účinné odfukování strusky, široká přizpůsobivost
-
Rád bych věděl, zda SF CleanMark dokáže odstranit stopy po opalu z nerezové oceli svařované metodou TIG. Pokud ano, jaké výstupní napětí (100 V, 200 V nebo 300 V) je zapotřebí?
Ano, zvládne to, doporučujeme 300 W.
-
Jak vhodný je tento zdroj pro řezání mosazi a stříbra: kontinuální vláknové lasery řady BFSC800- 1500M (vzduchem chlazené)?
Nedokáže řezat mosaz ani stříbro.
-
Které řezací hlavy řady BS jsou kompatibilní s Raytools XC3000S?
BS03K-CAT a BS06K-CAT.
-
Liší se řezací hlavy s ohniskovými vzdálenostmi F150 a F200 vzhledem?
Ano, F200 je delší.
-
RayTools XC3000S se dodává s dálkovým ovladačem, který je obvykle dvojjazyčný (čínsky a anglicky). To je pro uživatele značně nepohodlné. Lze jej nastavit pouze do angličtiny?
Ano.
-
Lze vzduchem chlazený laserový označovací stroj SF-Mark Air připojit k Wi-Fi a Bluetooth?
Ano, je k tomu zapotřebí příslušná aplikace.
-
Lze laserové čisticí zařízení použít k čištění velkých kovových výrobků, betonových podlah a graffiti na budovách?
Ano, podporuje.
-
Obsahuje sada RayTools QC300 zesilovač a potřebné kabely?
Ano, podporuje.
-
Na co bych měl dát pozor při výměně chladiče s nízkým výkonem za výkonnější? Například můj současný chladič má výkon 2 kW a potřebuji ho nahradit chladičem o výkonu 3 kW.
Upozorňujeme, že připojení vodovodního potrubí nejsou kompatibilní; je třeba znát připojení starého i nového chladiče a připravit potřebné adaptéry.
-
Jsou FSCUT2000E a BM111 kompatibilní?
Lze použít pouze pulzní kabeláž a FSCUT2000E navíc vyžaduje rozšiřující kartu.
-
Je 12 m kabeláže enkodéru a napájení pro stroj dostačujících? Stroj je určen pro plech o rozměrech 1500 x 3000 mm.
Standardní délka je 15 metrů.
-
Výkon modulu modrého světla Cut-Air?
Modul modrého světla Cut-Air má pouze jednu úroveň výkonu: 60 W.
-
Chtěl bych vědět, zda mohu tento řezací stroj s laserovým zdrojem používat v LinuxCNC? RayTools BT220/BT240
Řízení světelného výkonu není problém. Jedná se o čočku s pevným ohniskem; vyžaduje samostatný zaostřovací mechanismus.
-
Je servosystém FANUC kompatibilní s řídicím systémem RayTools?
Ne, nejsou kompatibilní a je nutná výměna.
-
Svařovací drát se na konci svařování zasekne. Jak tomuto problému mohu předejít?
Řešením je zpomalit rychlost podávání drátu a snížit hodnoty výkonu a parametrů pulzu.
-
Může laserový zdroj provést dešifrování bez připojení k internetu?
Připojení k internetu není nutné, ale je nutné síťové kabelové spojení mezi laserovým zařízením a počítačem.
-
Je monitorovací software Baochenxin stejný jako software MAX?
Ano, stejný.
-
Můžete mi říct, zda potřebujeme hardwarový klíč k desce XC3000S?
Není třeba. Pro ruční ovladač je k dispozici adaptér s USB anténou, ale to je vše. Software si stáhnete z webu RayTools.
-
Jak mohu regulovat průtok plynu?
Proporcionální ventil slouží k regulaci průtoku plynu, zatímco elektromagnetický ventil funguje jako spínač průtoku.
-
Je možné dodat SF-Weld Air předem zapojený do zásuvky kompatibilní s britským standardem?
SF-Weld Air je připojen přímo k jističi.
-
Lze model XC3000S PLUS používat s pohony motorů Fuji?
Ano, samozřejmě.
-
Nemohu na vašich webových stránkách najít model XC3000S. Proč?
Protože model XC3000S byl ukončen. Náhradní verzí je XC3000S PLUS.
-
Patří laserový zdroj JPT MOPA M7 do řady E2, nebo do řady E?
Podle svých potřeb si můžete vybrat řadu E nebo E2.
Obě řady mají stejné funkce a jsou velmi stabilní. Hlavní rozdíly jsou:
Řada E2: menší rozměry, nižší cena Řada E: o něco větší rozměry, standardní provedení U výkonových variant, jako jsou 20 W nebo 30 W, bych stále doporučil řadu E, protože je pro tyto aplikace vhodnější.
-
U laserového zdroje Max někdo zmínil, že k řezání hliníku potřebuji G5 QBH, ale mám G4.3. Je G5 QBH k dispozici ke koupi? Budu moci s rozhraním, které mám nyní, řezat hliník?
G5 se obvykle používá u laserů s výkonem kolem 6000 W. Rozdíl mezi G5 a vaším G4.3 spočívá především v tom, že G5 má o něco větší trysku, menší přední přívod plynu a vyšší odolnost vůči vysokému odrazu. To neznamená, že s G4.3 nelze řezat hliník - hliník řezat můžete, řez však může být o něco méně stabilní. Stejně tak použití G5 nezaručuje, že se nevyskytnou žádné problémy; je jen poněkud bezpečnější a odolnější při zpracování reflexních materiálů.
-
Servomotor a servopohon na webu jsou uvedeny jako jednofázové s napětím 220 V, zatímco moje napětí je 208 V. Mohu je použít přímo, nebo je třeba použít stabilizátor napětí?
Ano, můžete jej použít přímo.
-
Kdy potřebuji vyměnit ochranné sklíčko svářečky?
Když se kvalita svařování zhorší, měli byste zkontrolovat ochranné sklíčko; jinak může dojít k jeho propálení.
-
Koupil jsem XC3000S, ale nyní chci provádět integrované řezání trubek a plechů a používat jej jako AX3000T. Je to možné?
Ano, ale je třeba zakoupit některé další díly.
-
Jak je zajištěno chlazení řezací hlavy vzduchem? Chladí ji ventilátor, stlačený vzduch, nebo řezací plyn současně chladí řezací hlavu?
Řezací hlava je chlazena plynem.
-
Jaký je doporučený výkon pro řezání hliníkových plechů o tloušťce 1 2 palce (≈12,7 mm) nebo větší?
Nejméně 12 kW.
-
Jak nastavíme ovládací panel do angličtiny a jaké je heslo k jednotce?_VZDUCHOVÝ KOMPRESOR
Podívejte se prosím do souboru.
-
Máte osu Z • PSA140-L10-S120-BC-C40 • PSH5-L10-S100-C10. Jaký je mezi těmito dvěma položkami rozdíl?
Zdvih se liší; „S“ označuje zdvih, „120“ znamená zdvih 120 mm a „100“ znamená zdvih 100 mm.
Průměr hřídele se liší; „C“ označuje přípustný průměr hřídele motoru.
-
Domnívám se, že výkon servomotoru je 100 W. Prodáváte osu Z včetně servomotoru, nebo ne?
Doporučujeme zvolit motor Leadshine 400W; kompletní systém osy Z je:
Sada Leadshine 400W (motor s brzdou + servopohon) + posuv osy Z.
-
Potřebuji řezat 2mm nerezovou ocel; zařízení musí být použito s těmito robotickými rameny: Fanuc/Yaskawa/Borunte. Kterou hlavu Raytools doporučujete?
Doporučujeme tento model BM110 -3d.
-
Jaký je rozdíl mezi počítačem FSCUT8000 od společnosti Bochu s dotykovou obrazovkou a běžným průmyslovým počítačem a monitorem?
V používání není žádný rozdíl. Jedná se pouze o zákaznickou verzi od společnosti Bochu s menšími rozměry.
-
Lze nepřetržitý vzduchem chlazený laser připojit k vodou chlazené hlavě?
Ano, podporuje.
-
Jaký je průměr vodní trubky pro řezací hlavu?
Je to 6 mm.
-
Máte kabelové řetězy a protiprachové kryty?
Ano, máme.
-
Dokáže systém XC4000T od společnosti Raytools řezat trubky typu H U I? A lze řezat také pomocí XC3000T, který integruje řezání trubek a plechů?
XC3000T nedokáže řezat nepravidelně tvarovanou ocel, ale XC4000T ano, protože jde o profesionální řezačku trubek.
-
Nabízí pohon motoru Leadshine servomotory vybavené rozhraním EtherCAT a absolutním enkodérem? Pokud ano, při zapnutí zařízení není nutné provádět najíždění na nulu.
Ano, máme.
-
Jsou k dispozici jednofázové lasery s výkonem 3000 W?
Ne, nejsou.
-
Lze spojku na šoupátku osy Z použít s motorem Yaskawa o výkonu 400 W?
Ano, podporuje.
-
Podporuje XC4000 T2 osy A a B?
Není podporováno. Doporučujeme zvolit systém pro řezání trubek od společnosti Bochu.
A podporují všechny řezací hlavy osy A a B?
Úkosování nesouvisí s řezací hlavou; hlavní otázkou je, zda systém úkosování podporuje.
-
Má plynový systém Felton zpětný ventil pro každý vstup plynu?
Ano, je. Každý vstup plynu je vybaven zpětným ventilem, který zabraňuje zpětnému proudění a mísení plynů.
-
Je u stroje s výkonem 3 kW a systémem CypCut (řídicí deska BCL3766) možné použít řezací hlavu Raytools?
Ano, je to možné, ale může být zapotřebí adaptérová karta.
-
Hledám řešení pro automatickou výměnu trysek. Má vaše společnost pro tento účel nějaké hotové produkty?
Omlouváme se, v tuto chvíli to nemáme.
-
Jsou k dispozici různé délky trubice pro podávání drátu u svářečky?
Ano, standardně dodáváme délku 5 m a k dispozici jsou také varianty 1,6 m a 2,5 m.
-
Několik otázek ohledně Cut-Air 2*4: rozměry/výkres vnější strany stroje 2x4; pojezdová/pracovní vzdálenost (tedy jaké plechy se vejdou) pro vláknový i diodový laser; Je možné zvýšit výkon vláknového laseru? Maximální tloušťka řezu diodového laseru
Celkové rozměry stroje 2x4: 2235 × 1300 × 1740 mm Pracovní plocha:
Vláknový laser: 610 × 1220 mm Modrý (diodový) laser: 550 × 1100 mm Zvýšení výkonu vláknového laseru:
Nedoporučujeme zvyšovat výkon, protože vyšší výkon vyžaduje změny laserové hlavy a chladicího systému.
Řezací kapacita modrého diodového laseru:
Dřevo: až 10 mm Akryl: až 8 mm Je možné řezat silnější materiály, ale rychlost bude výrazně nižší.
-
SBW-SG-100KVA, SBW-SG-120KVA, třífázové 220 V na třífázové 380 V. Potřebujete vědět, zda je 220 V zapojeno do trojúhelníku, nebo do třífázové hvězdy?
Vzhledem k vestavěné izolaci - přestože se uvnitř používá zapojení do trojúhelníku - není nutné ověřovat, zda je strana zákazníka zapojena do trojúhelníku, nebo do hvězdy. Vstupní zapojení nevyžaduje nulový vodič, zatímco výstupní nulový vodič je volitelný.
-
Můj motorový pohon je od společnosti Festo. Je systém Raytools s ním kompatibilní?
Kompatibilita nebyla testována, proto nedoporučujeme jejich kombinaci.
-
Vnitřní krokový motor zaostřování v mé řezací hlavě Raytools BM110 selhal. Mohu si zakoupit nový a vyměnit jej sám, nebo je nutné vyměnit celou řezací hlavu?
Doporučujeme vrátit jednotku do výrobního závodu k opravě.
-
Ohledně odsavače prachu: Máme dotaz. Pokud odsavač dýmů připojíme přímo, existuje způsob, jak jej stále zapojit přes náš laser, abychom jej mohli zapínat a vypínat v rozhraní laseru?
Ano, rozhodně je možné ovládat odsavač dýmů prostřednictvím laserového řezacího systému. Máme schéma zapojení, které ukazuje, jak jej připojit.
Malý tip od našich techniků: Ačkoli je tento proces automatizovaný, doporučujeme během něj příliš často neklikat na „zapnout/vypnout“. Nejlepší je zařízení zapnout na začátku práce a vypnout po jejím dokončení, aby byl chráněn motor a obvody.
-
Potřebuji k výměně zaostřovací a kolimační čočky na BS03K-CAT nástroj pro vyjmutí čočky?
Verze CAT to nevyžaduje; čočky mají zásuvkové provedení.
-
Chceme pomocí XC3000s řezat nekovové materiály. Lze dodatečně nainstalovat řídicí systém pro CO₂ laser?
XC3000s podporuje řízení dvou laserů. Nejprve prosím potvrďte požadované řídicí signály pro CO laser.
₂
-
Je skutečně nemožné upravit ohniskovou vzdálenost řezací hlavy výměnou čoček nebo jiného příslušenství hlavy?
To je správně. Ohniskovou vzdálenost lze nastavit pouze během výroby.
-
Je tato vlnová délka pro laser MAX 1500 W správná, 1064/1080? Je vybaven komunikačním rozhraním?
Ano, 1064 nm je správně. MAX v současnosti nabízí několik komunikačních metod, například Ethernet a Bluetooth (prostřednictvím mobilní aplikace), které jsou velmi pohodlné. Model 1500X je vybaven rozhraním RS232.
-
Jak použít analogový výstupní signál ze zařízení QC300 k měření vzdálenosti mezi řezací hlavou a obrobkem?
QC300 měří vzdálenost převodem změn kapacity mezi tryskou a obrobkem na analogový signál (-10~+10 V). Nastavení a kalibraci lze provést přímo na jeho vestavěném displeji.
-
Je u vzduchem chlazeného řezacího příslušenství řízení zajištěno přes sběrnici, nebo pulzně?
Pulzní.
-
Lze systém pomocného plynu NNT ovládat softwarem Bochu pro kyslík a dusík?
Ano.
-
Jaká kapacita stabilizátoru napětí se doporučuje pro trubkový řezací stroj o výkonu 3 kW napájený generátorem? Je 30 kVA dostačujících? Kromě toho bude laserové zařízení s největší pravděpodobností napájeno generátorem o výkonu 70 kVA. Potřebuje tento systém stabilizátor napětí?
Stabilizátor o výkonu 30 kVA postačuje. Jeho instalace se důrazně doporučuje.
-
Podporuje sběrnicová verze Raytools XC3000Plus také signály Step a Ena? Jinými slovy, může současně podporovat oba typy signálů?
Ano.
-
Jaký laserový výkon zařízení se obvykle kombinuje se vzduchovým kompresorem o výkonu 7,5 kW a tlaku 1,2 MPa?
Je vhodný pro zařízení s výkonem do 3 kW.
-
Lze výkon trubkového řezacího stroje zvýšit na 6 kW? Lze zvětšit sklíčidlo?
Ano.
-
Lze na zdravotnická zařízení tisknout malé čárové kódy nebo QR kódy?
U nerezové oceli je nutné provádět značení s rozostřením pomocí stolního stojanu, aby se zabránilo hnědožluté oxidaci.
-
Pokud jde o modul EPOE24 pro automatické nastavení výšky: Jedná se o ethernetový modul? Většina ethernetových zařízení má dva porty RJ45, zatímco EPOE24 má pouze jeden, což znamená, že jej lze umístit pouze na konec linky. Je toto zamýšlený způsob zapojení?
Jedná se o integrovaný modul řízení výšky. Protože řezací hlava CAT používá sběrnicovou komunikaci, stačí ji síťovým kabelem přímo připojit k portu OUT zařízení EDS3000.
-
Jaké jsou rozdíly mezi modely laserů JPT MOPA?
CL = čištění, M označuje značení, řada E nahrazuje především původní dovážené komponenty domácími. Hlavní rozdíl mezi modely M7 a M8: M7 má vedení vláknem, M8 nemá externí vlákno; jeho špičkový výkon je přibližně trojnásobný oproti M7. M8 také zvládne vše, co M7. V současnosti je hlavním prodávaným modelem E2.
-
Dokáže svařovací robot provádět 3D tisk? Je toto robotické rameno kompatibilní s G-kódem? Podporuje další osy?
V současnosti podporuje pouze robotické svařování a řezání. Naše robotická řešení se dodávají s kompletním příslušenstvím a montážními sadami.
-
Laser Raycus o výkonu 2 kW, původně určený pro řezací stroj. Existují nějaké požadavky na verzi pro jeho použití v DIY sestavě pro čištění?
V tuto chvíli nejsou žádné zvláštní požadavky na verzi.
-
Prodávají se galvanometrická jednotka osy Y a odpovídající motorový modul pro Relfar FWH20- DC30A samostatně?
Ano.
-
Pokud jde o výstup odsavače, má být připojen k potrubí, nebo může vzduch jednoduše vyfukovat do dílny? Existuje způsob, jak snížit jeho hlučnost?
Výstup odsávání: Filtrovaný vzduch lze vypouštět přímo do dílny, protože již byl v systému vyčištěn. (viz příloha).
Snížení hlučnosti: Ke snížení hladiny decibelů doporučujeme kolem jednotky postavit jednoduchou zvukově izolační stěnu nebo kryt. Jedná se o nejúčinnější způsob, jak regulovat hlučnost v dílně.
-
"Kolik DI/DO přidávají modely EDS2010 a EDS2011? Jaký je maximální celkový počet DI/DO při připojení všech rozšiřujících modulů k XC3000Plus?"
Model EDS2010 se již nevyrábí; v současnosti je k dispozici pouze model 2011. Model 2011 přidává osm portů DI a osm portů DO.
-
Technické problémy zákazníků s malými ohýbačkami-SF Bender
Viz příloha, klikněte sem.
-
Můj řídicí software vyžaduje heslo.
Zašlete nám prosím následující obrázky s QR kódem:
-
Jaké jsou požadavky na napájení chladiče S&A 3000W?
Třífázové napětí 380 V.
-
Podporuje SF-Optima polštinu?
Ano, podporuje.
-
Mám software pro řezání plechu XC3000PLUS a chci přejít na integrovaný software XC3000T pro řezání trubek a plechů. Jaké další komponenty si musím zakoupit?
EDM3000, hardwarové klíče, rozšiřující deska EDS-2011 a síťový kabel.
-
Lze laserový systém Relfar FWH30-P10C ovládat pomocí softwaru LightBurn pro vlastní laserové značení?
Není podporována; Relfar má vlastní mobilní aplikaci pro značení.
-
Je navařovací hlava BC06K kompatibilní s MAX6000?
Podporováno. Doporučuji průměr jádra 150 nebo 200 µm či větší; nejčastěji se používá velikost 600 µm.
-
Lze kabeláž celého stroje přizpůsobit australským požadavkům na barevné značení vodičů?
Ano, je to zcela proveditelné.
-
Je stabilizátor napětí povinný?
Doporučujeme jej nainstalovat, protože může zařízení lépe chránit.
-
Je naše svařovací stanice bez funkce teachování určena pro svařování MIG?
Ano, jedná se o MIG.
-
Můj napájecí zdroj je jednofázový o výkonu 2 kW. Jak mohu používat zařízení dimenzované na více než 3 kW?
Můžete nainstalovat frekvenční měnič se stabilizací napětí, který převede jednofázové napájení na třífázové napětí 380V.
-
Praktický rozdíl mezi modelem RFL-C3000S-F a standardním modelem RFL-C3000S
Model RFL-C3000S-F používá menší průměr jádra vlákna, což zajišťuje výrazně lepší kvalitu svazku a vyšší hustotu energie než u standardního modelu RFL-C3000S. Díky tomu je obzvláště vhodný pro řezání tenkých plechů a zpracování vysoce reflexivních kovů, jako je hliník a mosaz.
Současně kvůli menšímu průměru jádra vlákna vyžaduje model RFL-C3000S-F při propichování silných plechů větší úsilí. Při zpracování vysoce reflexivních kovů, jako je hliník nebo mosaz, v rozsahu 6 – 8 mm může intenzivní zpětně odražená energie během propichování potenciálně poškodit laser.
Pokud požadujete jediný laserový zdroj, který bude dobře fungovat jak na vysoce reflexivních materiálech, tak na silnějších plechách (například z nerezové oceli, hliníku nebo mosazi o tloušťce 6–8 mm), budete potřebovat vyšší výkon pro kompenzaci energetického rozdílu. Model RFL-6000S-F by byl pro tento požadavek ideálním řešením.( (jeho oficiální technický list je také přiložen) Zvažujete tedy dvě možnosti:
- Řešení s nižšími náklady, které plně splňuje vaše hlavní potřeby (tenké plechy + vysoce reflexivní materiály), představuje model RFL-3000S-F.
- Řešení s vyššími náklady, které pokrývá celý váš rozsah požadavků na řezání, představuje model RFL-6000S-F.
-
Oficiální parametry modelu RFL-C3000S-F (vyňaté z přiloženého návodu)
Průměr jádra vlákna: 25μm (standardní RFL-C3000S používá vlákno s jádrem o průměru 50μm) BPP: 0.5~0.7 mm·mrad (standardní RFL-C3000S: 1.4~2.0 mm·mrad) Ochrana proti zpětnému odrazu pro hliník/mosaz
- Speciální ochranná krytka výstupního kabelu z pozlacené mědi (dodávána jako standardní náhradní díl při dodání z výroby), dokonale přizpůsobená vysoce přesné optické dráze 25 μm;
- Vestavěný vstup pro čistý suchý vzduch CDA k řízení rosného bodu vnitřní dutiny a zabránění kondenzaci na čočce způsobené odraženým světlem od vysoce reflexivních kovů.
Rozsah modulace/řízení: frekvence modulace: 1 ~ 5000 Hz; pracovní cyklus: 1 ~ 100 % (min. šířka pulzu ≥ 160μs); nastavitelný rozsah výkonu: 10 ~ 100 %; provozní režim: kontinuální vlna / duální režim modulace. Doporučená konfigurace řezací hlavy: plně kompatibilní s řezací hlavou A230E.
-
Existují nějaká omezení týkající se způsobu montáže laserového zdroje Raycus RFL-C025H? V návodu se uvádí pouze rovný vodorovný povrch, ale rád bych jej namontoval tak, aby potrubí a kabely směřovaly k zemi.
Pro zajištění správného chlazení a dlouhodobé stability musí být laserový zdroj nainstalován ve standardní vodorovné poloze. Vodní potrubí by mělo být rovnoběžné se zemí, přičemž vstup by měl být o něco výše než výstup, aby se zabránilo zachycení vzduchových bublin, které by mohly způsobit přehřátí a poškození. Správná vodorovná instalace je nezbytná pro zachování přesnosti laseru a stabilního výkonu.
-
Můžete poskytnout heslo k laserovému zdroji? Chtěl bych mít jeho kopii pro případ, že bude nutné provést reset.
Laserový zdroj obvykle nemá heslo nebo je před odesláním odemčen.
Po odemknutí zůstane přístup aktivní a nebude vyžadovat heslo ani po resetování.
-
Prodáváte celoobličejové ochranné štíty? Na vašich webových stránkách je nevidím.
V současnosti neprodáváme celoobličejové ochranné štíty.
-
Co obsahuje roční balíček spotřebního materiálu pro Raytools BS03K (3000 W)?
Roční balíček spotřebního materiálu obsahuje kompletní sadu základních komponent pro údržbu a provoz:
Kolimační čočka: 1 ks (originální Raytools) Zaostřovací čočka: 1 ks (originální Raytools) Ochranné čočky: 32 ks (2 horní vrstvy D24.9×1.5, 30 spodních vrstev D27.9×4.1) Trysky: 60 ks (průměr 28) Keramická tělíska: 4 ks (D28 M11) Snímací kabel: 1 ks Gumové těsnicí O-kroužky: 2 ks (1 horní vrstva, 1 spodní vrstva) Prostředky pro čištění a ochranu: 4 balení čisticích tamponů na čočky, 4 balení čisticích ubrousků na čočky, 1 pár ochranných brýlí proti laseru Poznámka: Kolimační a zaostřovací čočky jsou originální díly Raytools, zatímco zbývající spotřební materiál je vyráběn pod značkou Sky Fire Laser podle přísných průmyslových standardů kvality.
-
Dotaz na ohraňovací lis: Zákazník se zajímá o ohraňovací lis HY530 a ptá se, zda je k dispozici model kompatibilní s napětím 208 V–220 V (v příručce se uvádí, že vyžaduje 380 V).
Lze nakonfigurovat pro jednofázové napětí 208 V–220 V.
-
Jaký výkon se doporučuje pro řezání hliníku o tloušťce 6–10 mm vzduchem?
6 kW je dostačujících.
-
Lze do odsavače prachu Topsinn namontovat další HEPA filtr? Lze filtrační vložku nahradit vložkou Donaldson?
Ano.
-
Nabízíte laserové navařovací hlavy pro procesy navařování?
Ano, značky Raytools.
-
Je u motorů Yaskawa obecně nutné používat elektronický stabilizátor napětí?
Ano, můžeme jej vybavit a odeslat společně.
-
Můžete dodat sklíčidla se 3 čelistmi?
Ano.
-
Jaký řídicí systém bychom měli zvolit?
Doporučujeme FSCUT 5000A/H a TubePro (HypCut).
-
Musí se elektromagnetické ventily SMC v plynovém systému prodávat jako kompletní ventilový blok?
Ne. Samostatné elektromagnetické ventily jsou také k dispozici k prodeji zvlášť.
-
Lze laserový zdroj přizpůsobit pro větší průměr jádra?
Ano. Pro aplikace navařování můžeme dodat průměry jádra 200 μm nebo větší.
-
Má BS03K-CAT funkci proti kolizi?
Ano, pod řezací hlavou se nachází šroub proti kolizi.
-
Jaká je standardní délka kabelu optického vlákna dodávaného se zdrojem laseru o výkonu 1,5 kW? Je možné při objednávce přizpůsobit délku optického kabelu? Pokud ano, jaké délkové varianty jsou k dispozici a účtuje se za delší kabel příplatek?
Standardní délka optického kabelu laserového zdroje MFSC-1500X je 15 metrů.
Je k dispozici vlastní délka, ale bude účtován příplatek a dodací lhůta se prodlouží.
Proto nedoporučujeme úpravu, pokud je pro vaše použití 15 m dostačujících.
-
Lze k laserovému zdroji dodat delší propojovací kabel pro připojení CNC řídicího systému k laserovému zdroji?
Je nám líto, v současné době je k dispozici pouze standardní kabel o délce 3 metry.
-
Má odstředivý ventilátor montážní otvory?
Ano. Existují dva typy: typ s přímým zasunutím a typ s montážními otvory.
-
Existuje pro vodní chladič speciální přípravek proti řasám?
Ne. Doporučujeme měnit vodu alespoň jednou za tři měsíce, aby se zabránilo růstu řas.
-
Vyžaduje stroj na řezání trubek vzduchový kompresor?
Ano. Protože jsou sklíčidla pneumatická, doporučuje se vzduchový kompresor, který je pro dlouhodobé používání vhodnější než vzduchojem.
-
Jsou k dispozici různé čelisti sklíčidla?
Ano. Pro materiály, jako jsou tyčová a úhelníková ocel, jsou zapotřebí různé čelisti.
-
Lze svařovací systém SUP23T použít s podavačem drátu pro tři dráty?
Ano.
-
Dodáváte vaporizéry?
Ano, ale pro kapalný dusík je vhodnější rozvodná skříň na plynové lahve.
-
Jaké rozměry jsou k dispozici u strojů na řezání plechů?
3015, 4015 a 6015.
-
Musím připojit všechny signály k desce EDS3000, včetně všech servomotorů, řezací hlavy, koncových spínačů, tlaku plynu atd., a před testováním pohybu os odstranit všechny alarmy? Dříve jsem připojil pouze servomotor osy X, abych otestoval pohyb, ale test se mi nepodařilo dokončit.
Hlavními požadovanými signály jsou koncové spínače a servomotory. Jakmile jsou alarmy související s těmito dvěma prvky odstraněny, můžete otestovat pohyb os.
-
Lze kompletní stroj na řezání trubek vybavit funkcí úkosového řezání?
Ano.
-
Může řídicí systém používat pulzní servomotory i servomotory s EtherCAT sběrnicí?
Ano, ale je nutné zvolit odpovídající verzi řídicího systému a kabelů.
- Servomotory s EtherCAT sběrnicí obvykle používají komunikaci prostřednictvím síťového kabelu, což zjednodušuje zapojení a poskytuje lepší odolnost proti rušení.
- Pulzní servomotory nebo krokové motory používají signální vodiče pro pulzní a směrové řízení.
- Některé základní komponenty mohou být u obou verzí stejné, ale ovladače, komunikační kabely a způsoby zapojení se liší.
Před objednáním je nutné potvrdit značku motoru zákazníka, model ovladače a způsob komunikace.
-
Obsahuje sada pro vlastní sestavení řídicí jednotku, počítač, software a trvalou licenci?
Naše kompletní sady řídicích systémů obvykle obsahují řídicí jednotku, průmyslový počítač, potřebný software a kabeláž.
Systémy zakoupené od společnosti SKY FIRE jsou před odesláním licencovány pro používání softwaru. Licence k softwaru je obvykle bezplatná. Pokud zákazníci potřebují po instalaci znovu zadat svá hesla kvůli nastavení počítače, můžeme poskytnout odpovídající licenční podporu.
Zda je součástí nestingový software, TubePro nebo funkce úkosování, závisí na zvolené verzi řídicí jednotky.
-
Kolik os by mělo být zvoleno? Proč stroj na řezání trubek potřebuje osu A, B nebo C?
Počet os závisí na konstrukci zařízení a funkcích zpracování:
- Osy X/Y: Řídí lineární pohyb.
- Osa Z: Řídí pohyb řezací hlavy nahoru a dolů a její pohyb při sledování výšky.
- Osa A nebo C: Řídí otáčení trubky nebo sklíčidla.
- Osa B: Řídí naklápění řezací hlavy a používá se především k úkosování.
Běžné stroje na řezání rovných trubek obvykle osu B nepotřebují; při požadavku na úkosování pod úhlem 45° je osa B obecně nutná. Konečnou konfiguraci os je třeba určit s ohledem na konstrukci sklíčidla, způsob podávání materiálu a řídicí systém.
-
Jak vybrat mezi laserem s výkonem 1500 W a 2000 W?
Laser s výkonem 1500 W je vhodný pro zákazníky s omezeným rozpočtem, kteří řežou především tenčí materiály; laser s výkonem 2000 W nabízí vyšší řezný výkon a vyšší efektivitu zpracování.
Při výběru zvažte následující:
- Typ materiálu a maximální tloušťka
- Rozměry trubky nebo plechu
- Požadovaná rychlost řezání
- Podmínky napájení
- Celkový rozpočet
V současnosti se lasery s výkonem 1 kW sériově vyrábějí jen zřídka; zakázkové lasery mají obvykle cenu blízkou laserům s výkonem 1,5 kW a delší dodací lhůty. Proto se obecně doporučuje laser s výkonem 1,5 kW.
-
Jsou řezací a svařovací lasery vzájemně zaměnitelné?
Nedoporučuje se předpokládat, že jsou vzájemně zaměnitelné. I při stejném výkonu a rozhraní QBH se řezací a svařovací lasery mohou lišit parametry paprsku, způsoby řízení a skutečnými požadavky použití.
Při plánování CNC řezání by měli zákazníci přednostně zvolit model laseru speciálně navržený pro řezání. Před objednáním je také nutné ověřit kompatibilitu laseru s řezací hlavou, řídicím systémem a chladičem.
-
Lze ruční laserovou svářečku přestavět na CNC řezací stroj?
Nedoporučuje se používat ruční svářečku přímo jako kompletní CNC řezací systém.
Hlavní důvody jsou:
- Ruční svařovací systémy obvykle nemají funkci sledování výšky potřebnou pro CNC řezání.
- Řezací kapacita svařovací hlavy je omezená a obvykle je vhodná pouze pro tenké plechy.
- CNC řezání vyžaduje specializovanou řezací hlavu, řídicí jednotku, osu Z a systém řízení plynu.
Pokud potřebujete příležitostně řezat pouze tenké plechy, některé svářečky zvládnou jednoduché řezy; pokud plánujete dlouhodobé CNC řezání, doporučuje se nakonfigurovat specializovaný řezací systém.
-
Lze při laserovém řezání současně používat vzduch, kyslík a dusík?
Ano, ale systém musí být nakonfigurován s příslušnými komponenty pro řízení tří plynů.
- Stlačený vzduch: Nižší náklady, lze jej použít k řezání některých druhů uhlíkové oceli, nerezové oceli a hliníku.
- Kyslík: Primárně se používá k řezání uhlíkové oceli.
- Dusík: Používá se především pro nerezovou ocel a hliník, protože omezuje oxidaci řezné spáry.
Tříplynový systém obvykle vyžaduje elektromagnetické nebo proporcionální ventily, redukční ventily, tlakoměry, filtry a potrubí vhodné pro vysokotlaké plyny.
Skutečný tlak a průtok je nutné stanovit podle výkonu laseru, materiálu a jeho tloušťky.
-
Je stlačený vzduch o tlaku 150 PSI pro laserové řezání dostačující?
150 PSI odpovídá přibližně 10 barům, což lze použít k řezání některých tenkých plechů, v mnoha případech je však tento tlak příliš nízký.
Pro konzistentnější výsledky řezání vzduchem se obecně doporučuje používat čistý, suchý stlačený vzduch o tlaku přibližně 13–16 barů, tedy asi 190–230 PSI.
Kromě tlaku je nutné zajistit také následující:
- Dostatečný nepřetržitý průtok
- Dobré odstranění vody
- Dobré odstranění oleje
- Stabilní výstupní tlak
Konkrétní požadavky je nutné potvrdit na základě výkonu laseru, průměru trysky a tloušťky materiálu.
-
Lze k původnímu dusíkovému portu zařízení připojit vzduch?
V zásadě ano, ale nejprve je nutné ověřit, zda potrubí, ventily, redukční prvky a těsnění odolají požadovanému tlaku, a zajistit, aby vzduch prošel důkladným odvodněním, odstraněním oleje a filtrací.
Pokud zařízení potřebuje přepínat mezi vzduchem, kyslíkem a dusíkem, doporučuje se použít specializovaný systém řízení tří plynů. Časté ruční změny potrubí se nedoporučují.
-
Jaký chladič se hodí k laseru?
Chladič by měl být obecně vybrán podle výkonu laseru a požadavků výrobce. Například:
- Laser o výkonu 1500 W se obvykle kombinuje s dvoutemperaturním chladičem s dvojitou regulací třídy 1500 W.
- Laser o výkonu 2000 W se obvykle kombinuje s dvoutemperaturním chladičem s dvojitou regulací třídy 2000 W.
- Výkonnější lasery vyžadují chladiče s odpovídajícím vyšším chladicím výkonem.
Chladič by měl mít také teplotní alarmy, průtokové alarmy a rozhraní pro blokování s laserem nebo řídicím systémem. Konečný model by měl vycházet z požadavků výrobce laseru.
-
Proč se doporučuje vodní chlazení namísto vzduchového?
Vodní chladicí systémy obvykle poskytují stabilnější regulaci teploty, takže jsou vhodnější pro aplikace vyžadující nepřetržitý provoz, vysoké okolní teploty nebo vysokou stabilitu.
Vzduchové chladicí systémy mají výhodu jednoduché konstrukce a nevyžadují chladič, jejich schopnost odvádět teplo je však náchylnější ke změnám okolní teploty.
Proto s ohledem na dlouhodobou stabilitu obecně doporučujeme konfigurace s vodním chlazením.
-
Lze zařízení s chladičem přepravovat letecky?
Ano, ale chladivo v chladiči je před leteckou přepravou obvykle nutné vypustit. Po převzetí zařízení si zákazník bude muset zajistit místního odborníka, který ho znovu naplní vhodným chladivem.
Protože komponenty, jako jsou chladiče, elektrické skříně a sklíčidla, jsou poměrně těžké, bývají náklady na leteckou přepravu vysoké. Kompletní DIY sady jsou proto vhodnější pro přepravu DDP (Delivered by Shipment).
-
Lze robota připojit k ručnímu laserovému svařovacímu stroji?
V zásadě ano, ale robot zákazníka musí být schopen řídit výstup laseru svařovacího stroje prostřednictvím elektrických signálů.
Je také třeba potvrdit následující:
- Má řídicí jednotka robota k dispozici digitální signály I/O?
- Podporuje svařovací stroj externí řízení výstupu laseru?
- Jak bude svařovací hlava nainstalována na koncovém efektoru robota?
- Je nutný PLC nebo mezirelé?
- Jak budou připojeny nouzové zastavení, řízení přístupu a bezpečnostní blokování laseru?
Teprve po potvrzení značky robota, modelu řídicí jednotky a rozhraní I/O lze určit konkrétní způsob úpravy.
-
Stačí pro zkosení pod úhlem 45° delší řezací hlava nebo tryska?
Ne. Delší řezací hlava nebo tryska zlepší odstup pouze do určité míry. Úplné zkosení pod úhlem 45° vyžaduje také:
- Řídicí jednotka a software s podporou funkce zkosení
- Mechanismus otáčení osy B
- Vhodná řezací hlava a ohnisková vzdálenost
- Dostatečný zdvih osy Z
- Správná kompenzace špičky trysky
- Antikolizní konstrukce mezi řezací hlavou, sklíčidlem a trubkou.
Maximální bezpečný úhel je také omezen průměrem trubky, rozměry čtvercového profilu, tvarem řezací hlavy a mechanickou konstrukcí.
-
Obsahuje DIY sada návod k obsluze, schéma zapojení a CAD soubory?
Pokyny a informace o rozhraní se obvykle poskytují pro hlavní komponenty, jako jsou řídicí jednotka, laser, řezací hlava a chladič.
Zda jsou dodány kompletní elektrická schémata, instalační výkresy osy Z, výkresy osy B, celkové dispoziční výkresy os a CAD modely, však závisí na konkrétní zakoupené sadě. U zákazníkem navržených stojanů, sklíčidel nebo mechanických konstrukcí můžeme poskytnout informace o rozhraní komponent, ale celkový návrh stroje obvykle musí dokončit zákazník nebo se zpracovává samostatně na zakázku.
-
Pokud jde o kombinovaný systém EDS3000+EPC2000, pracuje s napájením 220 V AC? Zůstává proud pod 16 A?
Funguje s napájením 24 V a proud zůstává pod 16 A.
-
Nyní jsem otevřel software 2dCutAhead a požaduje registrační kód.
U systémů Raytools XC3000 nebo XC6000, pokud se po instalaci zobrazí výzva k zadání registračního kódu, zašlete nám prosím následující obrázky a my vám poskytneme trvalý kód.

-
Potřebuji pro toto zapojení samostatný kolimátor? Zdálo se, že laserové zdroje JPT MOPA, které jsem dříve používal, jej měly zabudovaný. Můžete doporučit vhodný kolimátor?
Pokud dodavatel dodává kompletní optickou sestavu, není potřeba žádný další kolimátor. Sestava zahrnuje polní čočku, galvanometr a kolimátor. Zda je nutný další expandér svazku, závisí na použitém laserovém zdroji.
-
Dokáže červenostříbrný čisticí stroj SF-Reviver odstranit okuje z povrchu desky z uhlíkové oceli o tloušťce 3/16 palce (přibližně 4,76 mm)? Jaký výkon se doporučuje?
Ano, ale výsledky čištění nejsou tak dobré jako při odstraňování rzi. Obvykle postačuje model s výkonem 2 kW a lze jej provozovat z jednofázového napájení 220 V.
-
Lze při výměně řezací hlavy BLT642H za BLT643H stávající kabely použít přímo, nebo je nutné nové komunikační zapojení?
Stávající kabely lze použít přímo. Některé parametry je třeba upravit.
-
Může značicí stroj SF-Mark Air označovat informace o šarži na dřevěných bednách používaných ve výrobě?
Ano.
-
Jsou u stávajícího stroje na řezání plechů a trubek se systémem FSCUT 4000E kompatibilní laserové zdroje MAX MFSC-3000C a MFMC-6000C v kombinaci s řezací hlavou BOCI BLT422 Flat/Bevel 8 kW s připojením QBH a ohniskovou vzdáleností 200 mm? Vyžaduje některá z těchto modernizací výměnu řídicích desek, dodatečné propojovací kabely nebo jiné řídicí příslušenství?
Obě konfigurace jsou kompatibilní se systémem FSCUT 4000E. Nejsou zapotřebí žádné náhradní řídicí desky, dodatečné propojovací kabely ani jiné řídicí příslušenství.
-
Mohu se systémem řízení Raytools XC3000PLUS používat své stávající servomotory a servopohony?
Kompatibilita závisí na podporovaném rozhraní příkazů a komunikačním protokolu servopohonu, například Pulse/Direction nebo EtherCAT. Systém XC3000PLUS musí být nakonfigurován tak, aby fungoval s vybranými servopohony. Zašlete prosím modelová označení motoru a pohonu nebo fotografie typových štítků, abychom mohli ověřit jejich kompatibilitu včetně požadovaného zapojení a nastavení.
-
Mohu pro přestavbu na vláknový laser znovu použít mechanické komponenty svého stávajícího CNC routeru nebo CO2 laserového stroje?
Ano, mnoho mechanických komponentů lze znovu použít, včetně rámu stroje, portálu, lineárních vedení a převodových komponentů. Je však třeba posoudit jejich konstrukční tuhost, přesnost polohování, pojezdový rozsah a mechanický stav. Stávající motory a pohony je také nutné zkontrolovat z hlediska kompatibility s novým řídicím systémem.
-
Lze DIY Core Kit přizpůsobit konstrukci mého stroje?
Ano. DIY Core Kit můžeme přizpůsobit podle pracovní plochy, mechanické konstrukce, stávajících komponentů a požadavků aplikace. Pokud již máte některé kompatibilní komponenty nebo je preferujete zakoupit lokálně, můžeme tomu odpovídajícím způsobem upravit konfiguraci a cenovou nabídku.
-
Jak vybrat správná lineární vedení a vozíky pro mou DIY Core Kit?
Výběr lineárních vedení závisí na mechanickém uspořádání stroje, hmotnosti portálu, rozložení zatížení, požadované přesnosti a provozní rychlosti. Velikost a délku kolejnic, typ a počet vozíků je třeba určit společně. Zkontrolujte konečný kusovník (BOM), abyste ověřili, zda jsou vozíky součástí dodávky, protože rozsah dodávky se může podle konfigurace lišit.
-
Lze dlouhé lineární vodicí lišty dodat v kratších úsecích, aby se snížily náklady na přepravu?
Ano. Pro některé aplikace můžeme dodat spárované, spojované lineární vodicí lišty, které sníží náklady na přepravu nadrozměrných zásilek. Úseky lišt musí být správně spárovány a nainstalovány podle požadavků výrobce. Pro plynulý pohyb a přesnost řezání je důležité přesné vyrovnání spojů a rovnoběžnost lišt.
-
Jak zvolím správný převodový poměr planetové převodovky pro svou sadu DIY Core Kit?
Vhodný převodový poměr závisí na otáčkách a točivém momentu servomotoru, velikosti pastorku, zatížení osy, zrychlení a požadované rychlosti pojezdu. Vyšší převodový poměr obecně poskytuje větší násobení výstupního točivého momentu, ale při daných otáčkách motoru snižuje výstupní rychlost. Před výběrem poměru je třeba posoudit kompletní uspořádání servomotoru, reduktoru a hřebenového převodu.
-
Potřebuji pro svou sadu DIY Core Kit stabilizátor napětí?
Ne nutně. Záleží na místním napájení, toleranci napětí vybraných komponent a stabilitě elektrického napájení. Pokud je vyžadován stabilizátor, je nutné ověřit jeho rozsah vstupního napětí, výstupní napětí, jmenovitou kapacitu a vhodnost pro elektrické zatížení systému.
-
Mohu použít jednofázový vodní chladič s třífázovým systémem řezání vláknovým laserem?
Ano, pokud je vybraný chladič určen pro jednofázový provoz a je k dispozici vhodné elektrické napájení. Některé varianty S&A CWFL-3000 používají jednofázové napětí 220–240 V, zatímco jiné vyžadují třífázové napětí 380 V. Před instalací je nutné potvrdit přesný model, napětí, frekvenci, požadavky na proud a uspořádání zapojení.
-
Jaké informace mám poskytnout před objednáním sady DIY Core Kit?
Doporučujeme uvést požadovanou řeznou plochu, výkon laseru, specifikace místního napájení, návrh nebo výkresy stroje a podrobnosti o všech stávajících komponentech, které plánujete znovu použít. U projektů modernizace nám fotografie a čísla modelů stávajících servomotorů, měničů a mechanických převodových komponent pomohou posoudit kompatibilitu a připravit vhodnou konfiguraci.
-
Obsahuje sada DIY Core Kit vše potřebné k sestavení kompletního vláknového laserového řezacího stroje?
Sada DIY Core Kit obsahuje komponenty uvedené ve vybrané konfiguraci, ale nejde o kompletní laserový řezací stroj připravený k provozu. V závislosti na balíčku může být nutné vyrobit nebo zajistit rám stroje, portál, řezací stůl, kryt, zařízení pro odsávání zplodin a další podpůrné komponenty. Před uvedením do provozu jsou nutné další instalační práce, integrace systému, bezpečnostní opatření a uvedení do provozu. Přesný rozsah dodávky naleznete v konečném kusovníku.
