Pytania i odpowiedzi dotyczące domowego lasera światłowodowego

Poniższe pytania i odpowiedzi zostały zaktualizowane 30 września 2026 roku i będziemy je nadal aktualizować.

  1. Nie widziałem serwomechanizmu 400 W z hamulcem. Czy mają Państwo serwomechanizm z hamulcem?

    Tak, na naszej stronie internetowej dostępny jest model z hamulcem.

  2. Planowałem używać tej samej chłodziarki zarówno do wycinarki laserowej, jak i spawarki laserowej, ponieważ nie będę używać ich jednocześnie. Czy to jest w porządku?

    Tak, ale nie zalecamy tego rozwiązania. Podczas wymiany głowicy do środka może łatwo dostać się kurz, który może uszkodzić głowicę tnącą i źródło laserowe.

  3. Czy wiedzą Państwo, gdzie mogę pobrać oprogramowanie CutAhead 2D lub 3D do Raytools XC3000S?

    Można pobrać je ze strony internetowej Raytools.Link do pobrania

  4. Czy źródło laserowe Raycus ma wersję 380 V?

    Tak, jest dostępna wersja 380 V.

  5. Czy marki głowic tnących są uniwersalnie kompatybilne ze źródłami laserowymi? Czy źródło laserowe BWT 1500 W może współpracować z głowicą BM110?

    Tak, o ile moc jest zgodna. Mogą Państwo wybrać głowice tnące i marki źródeł laserowych zgodnie ze swoimi wymaganiami i preferencjami.

  6. Jakie są zalety wyboru BM111 zamiast BM110, skoro oba modele są przystosowane do mocy 3,3 kW?

    Proszę zapoznać się ze szczegółowym porównaniem na naszej stronie internetowej.Link do porównania

  7. Czy mogą Państwo polecić MAX lub Raycus do lasera tnącego o mocy 1,5 kW? Ich ceny są dość podobne, ale nie jestem pewien, który jest lepszy.

    Na rynek amerykański zalecamy MAX. Firma Raycus została wpisana na amerykańską listę podmiotów (Entity List) w 2021 roku, dlatego mogą wystąpić problemy z odprawą celną w USA. Obecnie lasery Raycus można importować do USA wyłącznie jako część kompletnej maszyny tnącej.

  8. Czy maszyna czyszcząca potrzebuje gazu, czy jest on konieczny tylko podczas spawania?

    Zarówno maszyny czyszczące, jak i spawarki wymagają gazu, takiego jak azot lub argon.

  9. Czy mogą Państwo doradzić mi w sprawie systemu sterowania gazem pomocniczym NNT? Czym różni się od systemu SMC?

    Systemy sterowania gazem SMC i NNT mają te same komponenty, ale różnią się markami zaworów proporcjonalnych. W jednym zastosowano SMC, a w drugim NNT. SMC jest bardziej znaną marką, co powoduje różnicę w cenie.

  10. Czy sterownik magistrali może sterować impulsową głowicą tnącą?

    Sterownik magistrali musi być podłączony do głowicy tnącej do cięcia magistralą, a sterownik impulsowy musi być podłączony do impulsowej głowicy tnącej.

  11. Koszt wysyłki na Państwa stronie internetowej wydaje się dość wysoki. Czy można go obniżyć?

    FedEx od czasu do czasu oferuje specjalne trasy, które zapewniają niższe koszty wysyłki niż te obliczone na stronie internetowej. Gdy będą Państwo gotowi do zakupu, proszę dać mi znać, a ponownie sprawdzę dla Państwa koszt wysyłki. Oprócz wysyłki ekspresowej oferujemy również transport lotniczy i morski. W przypadku transportu morskiego oferujemy także warunki DDP, obejmujące odprawę celną, podatki i dostawę od drzwi do drzwi, co jest idealne w przypadku ciężkich towarów.

  12. Czy można podać szacunkowy koszt cła?

    Zwykle jest to około 20%-25%, ale można to sprawdzić u lokalnego agenta. Oto przydatne narzędzie do obliczania należności celnych:Kalkulator należności celnych Simply Duty

  13. Czy okulary ochronne można nosić na okularach korekcyjnych?

    Tak, mogą.

  14. Czy istnieje wersja testowa systemu XC3000S?

    Tak, istnieje. Można ją pobrać ze strony Raytools.Link do pobrania. Uwaga:

    Wersję testową i oficjalną pobiera się w ten sam sposób. Różnica polega na tym, czy są odszyfrowane. Jeśli wersja testowa nie jest odszyfrowana, przestanie działać po krótkim czasie użytkowania.

  15. Czy źródło laserowe z maszyny tnącej można stosować w spawarce?

    Tak, ale używanie lasera ze spawarki w maszynie tnącej może mieć pewne skutki.

    W przypadku światłowodu o długości 10 m używanego do cięcia wydajność na ogół nie jest tak dobra, ale jeśli klient tnie cienkie arkusze, nie będzie problemu. Główne różnice między wersjami spawalniczymi a tnącymi to:

    • Długość światłowodu (w wersjach spawalniczych zwykle do 10 m).
    • Jakość optyczna światłowodu w wersji spawalniczej jest nieco niższa.

    Jeśli jednak tnie się wyłącznie cienkie arkusze, nie stanowi to problemu, choć jakość cięcia będzie znacznie niższa niż w przypadku wersji tnącej o tej samej mocy.

  16. Czy MAX Laser ma interfejs G5 tylko w modelach 6 kW?

    Tak, tylko model 6 kW ma interfejs G5.

    W modelach 3 kW zmiana interfejsu z QBH na G5 zwiększy koszt.

    Zaletą G5 jest lepsze uszczelnienie.

  17. Jakie są dostępne standardowe rozmiary stołów tnących?

    Obecnie dostępne rozmiary to: 3015, 4015, 5015, 6015, 6020.

  18. System podstawowy ze stołem 3 × 1,5 m i mocą 3 kW: • Czy ma automatyczne zerowanie obwodu za pomocą kamery, czy trzeba ręcznie wyrównać arkusz względem głowicy lasera? • Czy ma wykrywanie kolizji?

    Tak, ma zarówno automatyczne wykrywanie krawędzi, jak i automatyczne omijanie przeszkód.

  19. Jak wybrać silniki do osi XYZ? • Oś X: 1300 W, jeden zestaw bez hamulca. • Oś Y2: 1300 W, dwa zestawy bez hamulców. • Oś Z: 400 W, jeden zestaw z hamulcem.

     

  20. Jakie silniki należy wybrać do systemów EtherCAT?

    Zalecamy silniki Yaskawa lub Inovance. Silnik i sterownik należy dobierać jako zestaw. Yaskawa jest droższa.

  21. Czy kable światłowodowe można sprzedawać osobno?

    Nie, nie sprzedajemy światłowodów osobno. Musimy potwierdzić, że klient ma możliwość ich wymiany i naprawy.

  22. Jaka jest różnica między czarnymi a niebieskimi kablami w systemie XC3000S?

    Czarne kable są przeznaczone do wersji impulsowych, a niebieskie kable do wersji magistralowych.

  23. Jak wybrać laser Raycus do zasilania jednofazowego 220 V?

    Modele Raycus o mocy poniżej 2 kW są odpowiednie do zasilania jednofazowego. Powyżej 2 kW wymagane jest zasilanie trójfazowe.

  24. Czy można uwzględnić prowadnik kablowy w systemie?

    Zależy to od rozmiaru skrzynki kablowej klienta. Prowadnik łańcuchowy może zginać się pod kątem 180 stopni.

  25. Co to jest przekładnia (reduktor)?

    Przekładnia (reduktor) zmniejsza prędkość obrotową silnika, zwiększając udźwig urządzenia. Im większe przełożenie redukcyjne, tym mniejsza teoretyczna prędkość urządzenia i większy udźwig. Natomiast im mniejsze przełożenie redukcyjne, tym mniejszy udźwig urządzenia.

  26. Jakie są możliwości cięcia? • Możliwości cięcia przy mocy 1500 W: Stal nierdzewna: 1-4 mm Stal węglowa: 1-10 mm Aluminium: 1-2 mm • Możliwości cięcia przy mocy 3000 W: Stal nierdzewna: 1-6 mm Stal węglowa: 1-16 mm Aluminium: 1-4 mm • Możliwości cięcia przy mocy 6000 W: Stal nierdzewna: 1-10 mm Stal węglowa: 1-20 mm Aluminium: 1-10 mm Mamy wpis na blogu zawierający więcej informacji na temat wycinarek DIY. Możesz go przeczytać, aby lepiej zrozumieć to zagadnienie.Link do bloga

     

  27. Czy maszyna może działać bez dodatkowego systemu gazowego?

    Nie, dodatkowy system gazowy jest niezbędny w wycinarce laserowej. Doprowadza on gazy, takie jak tlen lub azot, aby wspomagać cięcie. Wydmuchuje również powietrze w celu usuwania żużla oraz poprawy wydajności i jakości cięcia.

  28. Jeśli uruchomię system laserowy o mocy 3000 W przy napięciu 220 V, czy straci on wydajność lub możliwości w porównaniu z pracą przy napięciu 380 V, zwłaszcza że zasilanie trójfazowe nie zawsze jest dostępne w instalacjach DIY?

    Większość systemów laserowych o mocy 3000 W jest przystosowana do pracy przy napięciu 380 V i nie może działać przy napięciu 220 V.

    Zapotrzebowanie na energię systemu o mocy 3000 W jest dość wysokie, a napięcie 220 V nie zapewnia wystarczających warunków do stabilnej pracy. Chociaż zasilanie jednofazowe (220 V) sprawdza się w przypadku mniejszych urządzeń, systemy dużej mocy, takie jak lasery, wymagają zasilania trójfazowego (380 V), aby działać niezawodnie i stabilnie. Używanie systemu przystosowanego do napięcia 380 V w obwodzie 220 V może prowadzić do uszkodzeń i zagrożeń dla bezpieczeństwa. Dlatego w celu zapewnienia bezpiecznej i optymalnej pracy zdecydowanie zaleca się zasilanie trójfazowe.

  29. Czy sterownik XC3000S można skonfigurować i uruchomić z laptopa do czasu zakupu komputera przemysłowego?

    Tak, jest to możliwe. Wystarczy system Windows 10 lub nowszy.

  30. Czy EPC-2000 jest komputerem sterującym czy modułem głównym? Czy do sterowania potrzebuję osobnego komputera?

    EPC-2000 to moduł główny. Należy przygotować osobny komputer z systemem Windows 10 lub nowszym.

  31. Czy zasilanie trójfazowe 208 V jest odpowiednie dla wycinarki laserowej?

    Maszyna wymaga zasilania trójfazowego 380 V. Aby dostosować ją do lokalnej sieci elektrycznej, zalecamy zakup stabilizatora napięcia z transformatorem.

  32. Czy macie napędy serwo wymagające trójfazowego zasilania?

    Tak, wszystkie napędy serwo powyżej 750 W wymagają zasilania trójfazowego.

  33. Czy macie wykresy lub oprogramowanie pomagające obliczać koszty cięcia?

    Oprogramowanie nestingowe firmy Bochu (CPYNEST) zawiera tę funkcję.

  34. Czy okulary ochronne do maszyn spawalniczych, tnących i znakujących różnią się od siebie?

    Nie, nie ma żadnych różnic.

  35. Czy laser z maszyny tnącej może być używany w spawarce?

    Tak, ale używanie lasera ze spawarki laserowej w maszynie tnącej wpłynie na jej wydajność.

    Wersja spawalnicza ma krótsze przewody światłowodowe (zwykle poniżej 10 m) i niższą jakość optyczną.

    W przypadku cięcia cienkich arkuszy jest to akceptowalne, ale jakość nie dorówna laserowi przeznaczonemu do cięcia.

  36. Jaka jest wydajność cięcia lasera o mocy 3 kW?

    Stal węglowa: 12 mm w produkcji seryjnej, maksymalnie 20 mm.

    Stal nierdzewna: 6 mm w produkcji seryjnej, maksymalnie 10 mm.

  37. Czy laserem światłowodowym można ciąć tworzywo sztuczne o grubości 18 mm?

    Nie, lasery światłowodowe nadają się wyłącznie do cięcia materiałów metalowych.

  38. Jaka jest różnica między laserami wielomodowymi a jednomodowymi?

    Lasery wielomodowe mogą nadal pracować nawet w przypadku awarii jednego modułu, natomiast lasery jednomodowe przestają działać po awarii modułu. Lasery wielomodowe są jednak drogie i zasadniczo nie są już stosowane przy mocach poniżej 6 kW.

  39. Czy akumulatory do plecakowej czyszczarki laserowej można wymieniać? Czy można podłączyć ją bezpośrednio do gniazdka 220 V?

    Tak, urządzenie może działać przy napięciu AC220V±10%, 50/60 Hz z zasilaczem lub z akumulatora litowego, który wystarcza na 1-2 godziny.

  40. Czy sprzedajecie układy listwy zębatej i koła zębatego?

    Tak, dostępne są wszystkie akcesoria związane z maszynami do cięcia laserowego.

  41. Jaki rodzaj listwy zębatej jest stosowany w maszynie o mocy 3 kW?

    37 zębów, M2, ze standardowymi długościami 0,5 m lub 1 m. Dostępne są również długości niestandardowe.

  42. Czy dostępne są rysunki 3D elementów maszyny?

    Tak, dostępne są rysunki 3D lasera, głowicy tnącej, chillera i napędów silnikowych.

  43. Jaka moc jest zalecana do cięcia arkuszy aluminiowych?

    W przypadku materiałów odblaskowych, takich jak aluminium, zaleca się cięcie arkuszy o grubości poniżej 5 mm przy mocy powyżej 3 kW.

  44. Jaka jest różnica między głowicami tnącymi BM110 i BS03K? Dlaczego BS03K jest droższa?

    BS03K obejmuje monitorowanie temperatury i jest używany głównie we własnym systemie Jiaqiang.

  45. Czy magistralna wersja XC3000S współpracuje ze wszystkimi serwonapędami EtherCAT?

    Tak, pod warunkiem że korzystają z protokołu EtherCAT.

  46. Czy chiller potrzebuje dwóch oddzielnych układów regulacji temperatury dla głowicy tnącej i źródła lasera?

    Nie, do utrzymania odpowiedniego zakresu dla obu urządzeń wystarczy jedna regulacja temperatury.

  47. Czy do oprogramowania można dodać oś obrotową? Chcę mieć możliwość wycinania otworów w rurach, ale korzystać z płaskiej wycinarki laserowej, takiej jak ta, aby zachować wszechstronność.

    Najpierw potwierdź następującą kwestię: ustal, czy wycinane są rury okrągłe czy kwadratowe.

    1, Jeśli jest to profil kwadratowy i wycinane są tylko otwory na powierzchni, bez przecinania na wylot, można użyć oprogramowania do cięcia płaskiego, takiego jak XC3000S https://alleriastore.com/products/raytools-xc3000s-laser-cutting-control-system lub FSCUT2000E https://alleriastore.com/products/cad-nesting-laser-software-fscut2000e. Jeśli konieczne jest przecięcie profilu na wylot (odcięcie), potrzebne będzie zintegrowane oprogramowanie do cięcia rur i arkuszy, takie jak Raytools AX3000T: system sterowania cięciem laserowym dla zintegrowanych maszyn do cięcia rur i arkuszy https://alleriastore.com/products/raytools-ax3000t-motion-control- system lub FSCUT 3000DE-M https://alleriastore.com/products/fscut3000de-for-tube- cutting-machine?variant=44884559266043.

    2. Jeśli jest to rura okrągła, niezależnie od tego, czy wycinasz otwory na jej powierzchni, czy tniesz ją na wylot, potrzebujesz zintegrowanego systemu do rur i blach, takiego jak AX3000T lub FSCUT 3000DE-M.

  48. Zalecane konfiguracje mocy silników dla wycinarki laserowej światłowodowej o mocy 1500 W, 3000 W i 6000 W Urządzenia 3000-6000 W • Model ekonomiczny • Oś X: 1,5 kW • Oś Y: 2,0 kW (2 szt.) • Oś Z: 0,4 kW (z hamulcem) • Model szybki • Oś X: 2,0 kW • Oś Y: 2,0 kW (2 szt.) • Oś Z: 0,4 kW (z hamulcem) Urządzenia 1500-3000 W • Model ekonomiczny • Oś X: 1,3 kW × 1 • Oś Y: 1,3 kW × 2 • Oś Z: 0,4 kW (z hamulcem) • Model szybki • Oś X: 1,8 kW × 1 • Oś Y: 1,8 kW × 2 • Oś Z: 0,4 kW (z hamulcem)

     

  49. Zamierzam używać RaytoolsAX3000T, ponieważ stół umożliwia zarówno cięcie blach 2D, jak i rur. Która głowica tnąca będzie odpowiednia?

    Podczas cięcia rur kwadratowych przy użyciu głowicy tnącej BM110 w wersji 2D wystąpi problem. Ze względu na krótką długość głowicy tnącej 2D obracanie rur może uszkodzić końcówkę głowicy tnącej. Jeśli cięte są tylko rury okrągłe, nie będzie to miało wpływu. Dlatego zalecamy wymianę na wersję BM110 3D, jeśli klienci muszą ciąć rury kwadratowe.

  50. Czy średnice wałów silników Leadshine 750 W i 850 W są takie same?

    Nie, 750 W ma 19 mm, a 850 W ma 22 mm.

  51. Które osie zintegrowanej maszyny do cięcia blach i rur wymagają reduktora?

    Y, Y1, Y2, X, U, U1, z wyjątkiem osi Z.

  52. Czy AX3000T obsługuje głowicę tnącą bez EtherCAT?

    Tak, wybierz wersję impulsową.

  53. Jakie jest natężenie prądu w spawarce laserowej SF-Blazer o mocy 1500 W?

    32 A.

  54. Czy system sterowania AX3000T obsługuje laser o mocy 6 kW?

    Tak.

  55. Jaka moc jest wymagana do cięcia stali niskowęglowej o grubości 20 mm?

    6 kW.

  56. Czy głowicy tnącej Boci można używać z systemem Raytools?

    Nie, głowicę tnącą Boci należy sparować z systemem sterowania Bochu.

  57. Czy głowice tnące Raytools BM110 i BM111 mogą być wykonane z interfejsem G5?

    Tak.

  58. Jeśli chodzi o BM111, czy możesz wyjaśnić różnicę w cięciu między BM111 001A (długość kolimacji dCL 100 mm i ogniskowa FL125 mm) a BM111 002A (długość kolimacji dCL 100 mm i ogniskowa FL 155 mm)? Kiedy preferowane lub optymalne jest użycie każdego z nich?

    BM111 001A (F125): Jeśli głównie tniesz cienkie blachy, wybierz F125. BM111 002A (F155): Jeśli głównie tniesz grube blachy, wybierz F155.

    W większości przypadków zalecamy wybór F125.

  59. Czy możesz sprawdzić, czy ten Yaskawa SGDXS będzie działać z Raytools XC3000S?

    Z XC3000S mogą współpracować zarówno urządzenia marki Yaskawa, jak i Leadshine.

    Uwaga: sprawdź, czy Twój XC3000S jest w wersji magistralowej czy impulsowej. Przy wyborze serwowzmacniacza musi on być z nią zgodny.

  60. Moja pracownia ma tylko zasilanie jednofazowe 220 V. Wydaje mi się, że największym źródłem byłoby 1500 W. Jakiej marki zakup sugerujecie?

    W przypadku zasilania jednofazowego 220 V maksymalna moc, jaką można uzyskać, wynosi 2000 W.

    Ponieważ jesteś w USA, sugerujemy Max. Raycus znajduje się na liście podmiotów objętych ograniczeniami od 2021 roku, więc w USA wystąpią problemy z importem.

  61. Jestem zainteresowany, ale prawdopodobnie nie chciałbym przechodzić przez wszystkie formalności importowych. Gdyby była możliwość otrzymania pakietu obejmującego import, rozważyłbym ją. W pełni rozumiem, że wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

    W przypadku części do samodzielnego montażu zawsze oferujemy opcje DDP.

    Jeśli chcesz SF-Flying3015 3 kW, wymagany jest kontener 1*20GP. Możemy również zapewnić wysyłkę DDP, ale jej koszt jest wysoki. Podaj kod pocztowy i adres, a pomożemy obliczyć koszt transportu.

  62. Chcę przystosować moją istniejącą wycinarkę plazmową CNC do cięcia laserowego, wykorzystując istniejącą bramę i silniki krokowe. Który sterownik będzie dla mnie najlepszy: impulsowy czy analogowy? I czy potrzebuję EDS2010?

    Jeśli chcesz używać silników krokowych, sugerujemy wersję impulsową XC3000S.

    Nie potrzebujesz EDS2010; służy on do rozszerzania funkcji, takich jak stół wymienny.

  63. Mam źródło lasera IPG o mocy 4 kW. Czy mogę używać z nim głowicy tnącej BLT310?

    Tak, BLT310 może być używana z laserem o mocy 4 kW.

  64. Czy mam możliwość wyboru wersji Leadshine L6? EtherCAT czy impulsowej?

    Tak, seria L6 firmy Leadshine jest dostępna w wersjach EtherCAT i impulsowej. Cena jest podobna.

  65. W rzeczywistości pytałem o nieco większą głowicę BS04K CAT.

    Obecnie nie możemy kupić BS04K CAT, ponieważ nie jest sprzedawany w Chinach.

    Obecnie możemy kupić BS03K CAT.

    Należy również pamiętać, że głowice tnące serii CAT firmy Raytools mogą być używane wyłącznie z oprogramowaniem Raytools.

  66. Jaki model sprężarki powietrza należy wybrać dla wymaganej mocy 3 kW?

    CA15TB.

  67. Czy wycinarka może działać bez przekładni redukcyjnej?

    Jest to możliwe w przypadku małych wycinarek. Jednak w przypadku dużych wycinarek silnik nie będzie w stanie ich napędzać z powodu niewystarczającej nośności bez przekładni redukcyjnej.

  68. Czy znakowarka SF-MarkPro jest regulowana ręcznie czy automatycznie?

    Regulacja ręczna.

  69. Jaki system sterowania wybrać do wycinarki do rur z dwoma uchwytami i funkcją ukosowania?

    Bochu FSCUT5000A i głowice tnące serii BLT. To połączenie jest najbardziej stabilne.

  70. Czy kabel czujnika pojemnościowego głowicy tnącej można skrócić, jeśli jest zbyt długi?

    Nie jest to zalecane, ponieważ może doprowadzić do niepowodzenia kalibracji.

  71. Czy system gazowy do cięcia blach jest taki sam jak do cięcia rur?

    Tak.

  72. Jaki jest zakres temperatur agregatu chłodzącego?

    22 - 26°C.

  73. Czy system spawania SUP23T ma wymagania dotyczące podajnika drutu?

    Możesz użyć własnego podajnika drutu.

  74. Czy mogę używać silnika serwo Leadshine o mocy 1300 W z jednofazowym zasilaniem 220 V 60 Hz?

    Tak, można użyć wersji bez litery „T”, która działa przy zasilaniu trójfazowym 220 V lub jednofazowym 220 V, zgodnie ze specyfikacją na stronie internetowej.

  75. Czy wersja impulsowa XC3000S ma sygnał impulsowy na osi Z?

    Tak, XC3000S ma port impulsowy osi Z.

  76. Do czego służy Bluetooth w źródle laserowym Max 3000 W?

    Bluetooth służy do monitorowania za pomocą telefonu, a obecnie dostępne jest tylko oprogramowanie na Androida.

  77. Jaki jest skok śruby kulowej w głowicy laserowej RayTools BM110?

    Skok wynosi 10 mm.

  78. Do jakiej konfiguracji przeznaczone są wymienione reduktory i odpowiadające im przełożenia?

    Domyślne przełożenie wynosi 1/7, chyba że klient określi inaczej.

  79. Czy niezbędne kable są dołączone do komponentów do samodzielnego montażu?

    Kable do źródła laserowego i głowicy tnącej są dołączone, ale kable do serwowzmacniacza należy kupić osobno.

  80. Czy używanie dysz laserowych 3D do cięcia 2D ma jakieś wady?

    Cięcie grubych blach za pomocą dysz 3D jest trudne, ponieważ dysza i ogniskowa są różne.

  81. Jakie są zalety i wady korzystania ze źródeł laserowych Max w porównaniu z Raycus?

    Zarówno Max, jak i Raycus to czołowe chińskie marki źródeł laserowych. Max jest zazwyczaj tańszy, dlatego zwykle poleca się go bardziej niż Raycus, ponieważ różnica w wydajności nie jest duża.

  82. Jakie rozmiary dysz znajdują się w pakiecie materiałów eksploatacyjnych?

    Rozmiary dysz można dostosować do najczęściej ciętego materiału i jego grubości, a w razie potrzeby można zamówić dodatkowe dysze.

  83. Czy generator azotu może być używany wyłącznie w spawarkach? Czy można go używać w maszynach do cięcia?

    Może być używany wyłącznie w spawarkach, ponieważ wymagana w spawarkach czystość azotu nie musi być bardzo wysoka. Jeśli zostanie użyty do wspomagania cięcia, czystość będzie niewystarczająca.

  84. Czy źródła laserowe JPT CW i QCW są takie same?

    QCW to laser o quasi-ciągłej fali. Jest droższy i zapewnia lepszą precyzję cięcia.

  85. Czy można używać laptopa jako komputera sterującego?

    Tak, powinien to być system Windows 10 lub nowszy.

  86. Czy macie jakiś sterownik z portem komunikacyjnym CAN?

    Obecnie żaden z powszechnie sprzedawanych przez nas systemów Raytools i Bochu nie ma portu CAN.

  87. Czym różnią się stabilizatory napięcia Xishun TNS i SBW?

    SBW jest przeznaczony do dużych obciążeń i jest stabilniejszy niż TNS. TNS jest używany w urządzeniach o małej mocy i zapewnia gorszą stabilizację napięcia niż SBW.

  88. Czym różnią się silniki Leadshine z literą „T” od silników bez tej litery?

    W przypadku silników Leadshine te z literą „T” mogą pracować wyłącznie przy napięciu 380 V. Silniki bez litery „T” mogą pracować zarówno przy napięciu 380 V, jak i 220 V. W przypadku silników o mocy do 750 W dostępne jest zasilanie jednofazowe.

  89. Czy silnik serwo może być używany ze śrubą kulową?

    Tak, jest to możliwe. Jednak prędkość nie jest tak duża jak w przypadku układu zębatkowego, a skok nie powinien być zbyt długi.

  90. Czy można użyć oryginalnego stołu maszyny podczas modernizacji maszyny o mocy poniżej 2 kW do wersji o dużej mocy, powyżej 6 kW?

    Należy sprawdzić, czy oryginalny stół maszyny ma warstwę ognioodporną. W przypadku maszyn o mocy powyżej 6 kW stół maszyny musi mieć warstwę ognioodporną. Należy również ocenić nośność i sztywność.

  91. Czy lasery dużej mocy mogą pracować przy zmniejszonej mocy, na przykład 6 kW?

    Tak. Można ustawić żądaną moc wyjściową w zakresie od 0 do 6000 W.

  92. Czy któryś z tych systemów ma aTHC? Jeśli tak, to jakiego typu?

    XC3000S ma wbudowany system regulacji wysokości, a THC jest typu pojemnościowego.

  93. Zauważyłem, że serwomotor osi Z ma hamulec - czy wymaga on zewnętrznej baterii, czy jest zasilany bezpośrednio przez sterownik?

    Nie ma potrzeby stosowania zewnętrznej baterii.

  94. Czy wiecie coś o systemie XC3000 Plus? Czy ma inny sprzęt, czy jest taki sam jak XC3000S?

    Występują różnice sprzętowe, a funkcje również są inne.

  95. Czy wiecie, jakie ciśnienie lub ilość powietrza jest potrzebna do spawarki laserowej?

    5 BAR, około 60-80 PSI.

  96. Czy w spawarce laserowej można zmienić soczewkę ogniskującą z F150 na F800, aby uzyskać większą szerokość czyszczenia?

    Tak.

  97. Jakiego rozmiaru lub przekroju przewodu należy użyć do podłączenia spawarki? Dziękuję.

    Kabel zasilający o przekroju 6 mm² będzie odpowiedni.

  98. W przypadku płyty XC3000 podano maksymalny prąd wyjściowy 0,5 A dla wyjść 1-16. Czy jest to łączny prąd wyjściowy, czy każde wyjście może obsługiwać osobno do 0,5 A?

    Każde wyjście ma natężenie 0,5 A.

  99. Jaki prąd bezpiecznika jest zalecany dla zasilania 24 V DC płyty XC3000?

    Nie ma potrzeby dodawania bezpiecznika do XC3000.

  100. Jeśli używam chłodziarki wodnej do głowicy laserowej, czy nadal potrzebuję powietrza chłodzącego do głowicy laserowej?

    W przypadku mocy 3000 W lub mniejszej nie ma potrzeby podłączania powietrza chłodzącego.

  101. Jakie są różnice między głowicami tnącymi Raytools BM06K i BS06K?

    BS06K wykorzystuje analogową metodę ogniskowania z funkcją zoomu. Zarówno kolimacja, jak i ogniskowanie mają monitorowanie temperatury.

  102. Czy sprzedajecie wyłączniki krańcowe?

    Tak, mamy je.

  103. Czy możecie podać parametry przebijania?

    Tak. Zapewnimy pomoc odpowiednią do sytuacji dotyczącej maszyny klienta.

  104. Czy silnik krokowy może być nadal używany i kompatybilny z XC3000S?

    Tak.

  105. Do maszyn o jakiej mocy są odpowiednio przeznaczone stabilizatory napięcia Xishun o mocy 30 kVA i 50 kVA?

    Stabilizator napięcia 30 kVA jest zazwyczaj używany w maszynach o mocy 3000 W lub mniejszej, a stabilizator napięcia 50 kVA w maszynach o mocy poniżej 6000 W.

  106. Czy do uszczelnienia połączenia między laserem a głowicą tnącą należy użyć dużej ilości taśmy?

    Tak, aby zapobiec przedostawaniu się kurzu.

  107. Na górze znajdują się również 2 dodatkowe przyłącza, które według instrukcji służą do doprowadzania wody chłodzącej. Czy głowica laserowa BS03K ma łącznie 4 przyłącza wody chłodzącej?

    Tak, są 4 przyłącza wody chłodzącej.

  108. W przypadku modułu wejścia/wyjścia XC3000S EPC-2000 i EDS3000: jak należy je prawidłowo wyłączać? Czy wystarczy po prostu wyłączyć zasilanie 24 V?

    Tak, wystarczy wyłączyć zasilanie 24 V, ponieważ służy ono do zasilania tych dwóch małych komponentów, a po jego wyłączeniu nie będą działać. Zaleca się zamontowanie przełącznika zasilania 24 V, aby można było nim sterować w dowolnym momencie.

  109. Czy Precitec-Procutter Thunder-6KW może współpracować z CypCut?

    Tak, mogą współpracować.

  110. Czy podczas cięcia rur laser przetnie warstwę izolacyjną, przewody itp. znajdujące się wewnątrz rur?

    Tak, laser przetnie je na wylot.

  111. Jak zainstalować oprogramowanie dla źródła lasera Max?

    Istnieje dedykowane oprogramowanie na telefon komórkowy, które może łączyć się przez Bluetooth.

    Wystarczy wyszukać aplikację G6 APP w sklepie z aplikacjami.

  112. Czy macie używane lasery i chillery?

    Tak, ale przed zakupem należy potwierdzić dostępność.

  113. Planuję ciąć wyłącznie blachy o grubości od 0,8 do 1,5 milimetra. Jakiej mocy lasera można użyć?

    800 W, chłodzenie powietrzem.

  114. Jakie ciśnienie może wytrzymać rura pomocniczego układu gazowego?

    30 barów.

  115. Czy Wasza czyszczarka może usuwać rdzę z torów kolejowych?

    Nasza czyszczarka jest ręczna i przeznaczona do użytku cywilnego. Nie nadaje się do czyszczenia dużych powierzchni, takich jak tory kolejowe.

  116. Jakie są wymagania dotyczące procesora i pojemności dysku twardego komputera przemysłowego?

    Windows 10 lub nowszy, co najmniej 8 GB + 128 GB.

  117. Czy TTA w systemie sterowania XC3000S jest analogowym wzmacniaczem 0-10 VDC do sterownika wysokości?

    Tak, to wzmacniacz.

  118. Co powinienem zrobić, jeśli chcę sterować wysokością głowicy tnącej w moim systemie plazmowym?

    Zestaw sterownika wysokości QC300 to dobry wybór, ale należy to potwierdzić przed zakupem.

  119. Czy do spawania DIY potrzebny jest również system gazowy NNT/SMC?

    Nie ma potrzeby, pakiet komponentów elektronicznych zawiera już elektrozawór.

  120. Jaką moc należy zalecić? Chcę ciąć mosiądz, miedź i miedzionikiel. Najgrubszy materiał będzie miał 3 mm.

    Nie zalecamy cięcia mosiądzu i miedzi laserem, ponieważ są to materiały silnie odbijające światło.

    Jeśli naprawdę chcesz go używać, zalecamy zastosowanie lasera IPG o mocy 6000 W lub większej.

  121. Czy zasilanie 240 V jednofazowe lub trójfazowe będzie odpowiednie dla głowicy latającej 2 kW i sprężarki powietrza CA15TB 220 V 60 Hz?

    Potrzebuję stabilizatora napięcia 220 V 50 kVA.

  122. Czy Wasze chillery mogą być wysyłane do Europy?

    Tak.

  123. Czy BM06K będzie bezpośrednim zamiennikiem plug-and-play dla Raytools BM114?

    Tak, BM06K może bezpośrednio zastąpić BM114. Jednak głowicę i jej przewód sterujący należy wymienić jako całość.

  124. Reduktor i koła zębate nie pasują do siebie.

    Jeśli chodzi o problem z niedopasowaniem przekładni: dobór listwy zębatej i koła zębatego zależy od reduktora, a reduktor jest dobierany do silnika. Dlatego najpierw należy potwierdzić, jakiego silnika i reduktora potrzebujesz.

  125. Czy XC4000 T2 obsługuje obsługę posprzedażową?

    NIE.

  126. Chcę przekształcić mój plazmowy system w laserowy. Czy mogę zachować moje sterowniki silników krokowych? Są naprawdę dobre.

    Zwykle zalecamy wymianę całej belki. Dostarczana przez nas belka jest fabrycznie wyposażona w silniki i reduktory osi X, Y oraz Z. Po otrzymaniu można ją zamontować bezpośrednio. Więcej informacji można znaleźć w naszej nadchodzącej serii filmów o konwersji na plazmę.

  127. Czy wasza spawarka ma pojedyncze czy podwójne wahadło? Chcę podwójne wahadło - czy jest to możliwe?

    Nasze spawarki są standardowo wyposażone w układ z pojedynczym wahadłem. Jeśli chcesz układ z podwójnym wahadłem, możemy go wykonać, ale trzeba dopłacić; szczegóły możesz ustalić z działem sprzedaży.

  128. Moja maszyna została zmontowana z niewłaściwym sterownikiem w stosunku do planowanego zastosowania - jest to XC3000S. Potrzebuję oprogramowania układowego i/lub licencji na AX3000T, aby móc korzystać z funkcji 3DCut Ahead i TubeKit. Czy mogę kupić samą licencję lub oprogramowanie układowe bez wymiany sterownika?

    Wyposaż XC3000 w sterownik do cięcia rur oraz klucz sprzętowy, aby uzyskać funkcje AX3000T.

  129. Czy standardowy przewód zasilający silnika i przewód enkodera mogą zostać podłączone do sterownika Ruida? Czy ich interfejsy są zgodne?

    Tak, wybierz wersję impulsową.

  130. Czy macie miedzianą dyszę HİGHSPEED CHROMED?

    Tak.

  131. Czy macie prowadnice elektryczne, łańcuchy prowadnikowe i wyłączniki indukcyjne?

    Tak.

  132. Jaki skok osi Y należy przewidzieć do cięcia rury o długości 6 metrów? Czy po zamontowaniu uchwytu i wszystkich komponentów wystarczy długość 7 metrów?

    Całkowita długość naszego kompletnego urządzenia wynosi 8,7 metra, a skok osi Y - 6,2 metra.

  133. Jaki jest typ wyłącznika suwaka osi Z?

    NPN NC.

  134. Czy wysokość, na której zamontuję głowicę laserową na suwaku osi Z, ma znaczenie?

    Tak. Należy zapewnić odpowiedni skok głowicy tnącej. Położenie należy określić na podstawie rzeczywistej wysokości belki poprzecznej. Głowica powinna nie tylko umożliwiać cięcie materiału, lecz także zapobiegać kolizjom.

  135. Czy istnieje sterownik mogący sterować dwoma źródłami lasera światłowodowego/CO₂?

    Nie. Obecnie na rynku nie ma takiego sterownika i zazwyczaj stosuje się dwa zestawy systemów. Możliwe jest jednak wykonanie niestandardowe.

  136. Jaki rodzaj przewodu jest używany do górnego i dolnego wyłącznika osi Z na prowadnicy osi Z?

    Jest to przewód wyłącznika krańcowego - przewód 4-żyłowy o przekroju 0,5 lub 0,75 mm².

  137. Czy galwanometr Feilaitai Ke (Feilaitai Ke) używany w druku 3D ma system automatycznego ogniskowania lub zmiennej przysłony lasera?

    Nie, ogniskowanie jest sterowane przez regulację wysokości.

  138. Czy przy wymianie impulsowego lasera 500 W na laser ciągły 1500 W i ręczną głowicę tnącą z regulacją ostrości można zachować istniejący system?

    Tak. Jest to możliwe.

  139. Czy do spawania skrzynki ze stali nierdzewnej o maksymalnej grubości 4 mm wymagana jest moc 2 kW, czy wystarczy również 1500 W?

    Zaleca się użycie mocy 2 kW lub większej; w przeciwnym razie uzyskanie pełnego przetopu podczas spawania będzie trudne.

  140. Jak podłączyć oprogramowanie laserowe?

    Zasadniczo można go podłączyć do komputera lub przez Bluetooth. Jeśli model nie ma interfejsu, można go podłączyć tylko przez Bluetooth.

  141. Jak określić wytrzymałość spoiny i współczynnik przetopu?

    Po spawaniu należy przesłać detal do profesjonalnej instytucji w celu przeprowadzenia testów.

  142. Czy mogę zastąpić ręczny palnik spawalniczy głowicą tnącą do lasera Raytools BT220? A może zalecają Państwo inną głowicę tnącą do lasera? Jeśli będzie działać prawidłowo, co jeszcze muszę zrobić, aby zapewnić jej normalne działanie?

    Zastąpienie go głowicą tnącą BT220 jest możliwe, ale ten system może wykonywać wyłącznie cięcie na stałej wysokości, bez cięcia z automatycznym śledzeniem wysokości.

  143. Jaka jest domyślna średnica rdzenia lasera Raycus RFL-C025H?

    25 mikrometrów.

  144. Jak nazywają się te przewody podłączone do płyty sterującej?

    Są to przewody sygnałowe o przekroju 0,5 mm² lub 0,75 mm².

  145. Zastanawiam się: czy sterownik 3D może obsłużyć przestrzeń roboczą 350x350x350 lub nawet większą, 400x500? Jeśli sterownik i slicer mogą to obsłużyć, być może można zastosować konfigurację z dwoma laserami?

    Jeśli zakres skanowania jednego galwanometru jest niewystarczający, potrzebne będą dwa lasery i dwie głowice galwanometryczne.

  146. Jeśli będzie to 200, czy wystarczy jeden galwanometr i jeden laser?

    Tak.

  147. Czy za każdym razem mogę podłączyć do płyty sterującej tylko jeden element? Na przykład podłączyć wyłącznie przewody +/- osi, a następnie przesunąć stół roboczy w trybie jog, aby sprawdzić, czy okablowanie jest prawidłowe? Czy najpierw należy podłączyć wszystkie elementy płyty sterującej, a dopiero potem wykonać test?

    Byłoby to dość kłopotliwe; zaleca się przeprowadzenie testu po wykonaniu wszystkich połączeń.

  148. Czy nawet do budowy maszyny małego formatu potrzebuję prowadnic, kół zębatych i listew zębatych?

    Zaleca się zastosowanie modułu liniowego.

  149. Czy rura stalowa chromowana jest uważana za materiał odblaskowy?

    Nie, dotyczy to wyłącznie materiałów takich jak miedź i aluminium.

  150. Czy uchwyt ma funkcję samocentrowania?

    Wersja pneumatyczna tego wymaga, ale ręczna nie.

  151. Czy do silnika osi Z trzeba dodać rezystor?

    Tak, ponieważ jeśli prąd podczas uruchamiania silnika będzie zbyt wysoki, pojawi się zagrożenie.

  152. Czy wszystkie głowice tnące BOCI występują wyłącznie w wersji magistralowej?

    Tak.

  153. Czy oprogramowanie do nestingu jest dołączone do systemu sterowania?

    W zestawie znajduje się tylko wersja podstawowa; wersja profesjonalna wymaga osobnego zakupu klucza USB.

  154. Czy kartę sterującą i sterownik silnika można umieścić osobno w jednej szafie sterowniczej?

    Zaleca się je rozdzielić, aby odróżnić obwody niskoprądowe od silnoprądowych.

  155. Jakiego gazu pomocniczego i jakiego ciśnienia używamy do spawania stali nierdzewnej, stali węglowej i aluminium naszą spawarką?

    Używany jest gaz N pod ciśnieniem około 0,6 bara. Gaz musi być suchy i czysty, najlepiej o czystości 99,99% N.

    ₂

  156. Jaka jest długość przewodu źródła laserowego?

    10/15 m.

  157. Jakiej marki jest laser w maszynie znakującej?

    MAX. Firma MAX początkowo specjalizowała się w produkcji laserów do maszyn znakujących, a ich jakość jest stabilna i niezawodna.

  158. Jeśli obie głowice mają tę samą ogniskową, czy mają takie same soczewki (o tych samych wymiarach i ogniskowych) i czy można ich używać zamiennie?

    Nie jestem pewien. Średnica i grubość soczewek o tej samej ogniskowej niekoniecznie są takie same.

  159. Chcę samodzielnie zbudować maszynę do cięcia rur i blach oraz sterować nią za pomocą Linux CNC. Czy jest to wykonalne?

    Nie zaleca się tego, zalecamy użycie standardowego systemu.

  160. Czy mogę dodać funkcję niebieskiego światła do mojej samodzielnie zbudowanej wycinarki światłowodowej?

    Nie można dodać, ponieważ oprogramowanie nie obsługuje tej funkcji.

  161. Czy mamy maszynę czyszczącą do bardzo zabrudzonych dywanów?

    Nie mamy takiej maszyny, lasery nie mogą czyścić tkanin.

  162. Z iloma płytami rozszerzeń wejścia/wyjścia może połączyć się EDS3000?

    Teoretycznie nie ma ograniczeń.

  163. Oprogramowanie XC3000S służy do cięcia blach. Chcę tylko potwierdzić - czy mogę również używać go do obróbki plików DXF 2D?

    Tak, można, ale nadal zaleca się używanie profesjonalnego oprogramowania graficznego do rysowania.

  164. Czy oprogramowanie XC3000S ma funkcję sterowania dymem?

    Tak, ale obwód przełączający kanału odciągu pyłu trzeba zaprojektować samodzielnie.

  165. W przypadku maszyny tnącej o mocy 3 kW połączonej ze sprężarką powietrza Te CA-15TB, jaką moc znamionową w kVA powinien mieć stabilizator napięcia?

    50 kVA.

  166. Jaka jest średnica rdzenia światłowodu lasera o mocy 3 kW?

    50 mikronów.

  167. Czy SF-WELD AIR ma funkcje cięcia i czyszczenia?

    Tak, obsługuje.

  168. Chcę zintegrować SF-WELD AIR z maszyną CNC do cięcia. Czy jest to możliwe?

    Tak, ale klient musi samodzielnie opracować projekt.

  169. Mój stary sprzęt korzysta z głowicy tnącej BT230. Chcę wymienić ją na głowicę BT240. Czy jest to możliwe?

    Ręczną głowicę tnącą można bezpośrednio wymienić.

  170. Max MFMC i Max Elite - czym różnią się te dwie serie Maxphotonics?

    Różnica polega na tym, że wewnętrzna ścieżka optyczna i konstrukcja obwodu są całkowicie różne.

    Zalety: wiele portów wejściowych i wyjściowych, podwójne zabezpieczenie obwodu

  171. Czy możesz powiedzieć, jak duży jest obszar roboczy tych robotów tnących?

    Zależy to od rozpiętości ramienia wybranego robota. Roboty obecnie sprzedawane na naszej stronie internetowej mają zasięg roboczy w promieniu 1,8 m.

  172. Planuję przejść z plazmy na światłowód. Czy mogę zachować mój suwak osi Z?

    Nie zaleca się.

  173. Czy za pomocą znakowarki SF-MarkPro można również wykonywać grawerowanie 3D? Ta maszyna ma funkcję ręcznego przesuwu osi Z.

    Tak.

  174. Jaki jest zakres częstotliwości obsługiwany przez wejście PWM1 w zakupionym przeze mnie laserze MFSC-2000? Co dokładnie steruje to wejście?

    Sygnał PWM tutaj to sygnał modulowany napięciem 24 V.

  175. Czy masz przymiar zębów do sprawdzania listwy zębatej?

    Tak, oferujemy.

  176. Funkcja wobble BF03S i specyfikacje elektryczne?

    BF03S zawiera wbudowany sterownik wobble i nie wymaga zewnętrznego kontrolera.

    Schemat wyprowadzeń wejścia/wyjścia do podłączenia głowicy (Enable, Fire, Alarm, Interlock itd.) oraz wymagane napięcie i natężenie prądu zasilania (np. 24 V DC) są nadal ustalane.

    Przekażemy Państwu te szczegóły, gdy tylko otrzymamy je od zespołu technicznego.

  177. Napięcie zasilania lasera MAX 3KW?

    Laser MAX 3KW można podłączyć do zasilania 400 V, ale nie obsługuje napięcia 440 V.

  178. Aluminiowy drut spawalniczy do spawania laserowego?

    Szpule aluminiowego drutu spawalniczego używanego do spawania MIG są również kompatybilne ze spawaniem laserem światłowodowym.

  179. Moc modułu niebieskiego światła Cut-Air?

    Moduł niebieskiego światła Cut-Air ma tylko jeden poziom mocy: 60 W.

  180. Konfiguracja głowicy laserowej BM110 (chłodzenie i gaz)?

    Tak, szeregowe połączenie przewodów chłodziwa, pokazane w instrukcji Raytools BM110, jest prawidłowe. Zalecaną metodą jest układ szeregowy - rozdzielacze nie są potrzebne.

    Dodatkowy króciec gazowy z tyłu głowicy laserowej nie jest wymagany podczas normalnej pracy. Służy do bocznego przedmuchu gazem, zwykle stosowanego do czyszczenia dyszy w zastosowaniach o dużej mocy, co na ogół nie jest potrzebne w konfiguracjach o niższej mocy. Nie ma potrzeby podłączania do tego króćca żadnego przewodu gazowego.

  181. Sekwencja weryfikacji systemu podczas samodzielnej konfiguracji?

    Państwa podejście krok po kroku jest całkowicie prawidłowe! Rozpoczęcie od zasilenia płyty głównej i nawiązania komunikacji z komputerem, następnie sprawdzenie ruchu osi X/Y/Z, a na końcu przetestowanie źródła laserowego to logiczny i bezpieczny sposób postępowania. Aby pomóc Państwu w dalszych działaniach, załączyłem skróconą instrukcję szybkiej instalacji systemów cięcia laserowego XC3000, która powinna ułatwić zrozumienie procesu instalacji i weryfikacji.

  182. Jeśli kupię od Państwa jednocześnie spawarkę i kabinę spawalniczą, czy możecie skonfigurować je tak, aby spawarka nie działała przy otwartych drzwiach kabiny i mogła działać tylko wtedy, gdy drzwi kabiny są zamknięte?

    TAK.

  183. Jakiego materiału używa się do obróbki powierzchni stołu spawalniczego? Jaki jest rozmiar otworów?

    Powierzchnia nie jest poddana obróbce; to zwykła stal węglowa. Dostępne są otwory o średnicy 16 mm i 28 mm. Jeśli rozmiar nie zostanie określony, domyślnie zostaną wysłane otwory 28 mm.

  184. W sprawie SF-HANDMARKMINI chcę opowiedzieć o projekcie, który planujemy: po przeprowadzeniu kontroli działania chcemy oznaczać laserem określone elementy, jeśli działają prawidłowo. Czy ta ręczna maszyna może odbierać sygnały z PLC, aby rozpocząć znakowanie po zakończeniu procesu przez maszynę?

    Maszyna ma interfejs PLC, więc trzeba go zaprogramować samodzielnie.

  185. Chcę zbudować własną maszynę do ukosowania rur o mocy 3000 W. Jaki sterownik polecacie?

    Zalecamy Bochu 3000DE-H w połączeniu z głowicą tnącą 3D BLT310; potrzebna będzie również oś B. Należy pamiętać, że zaleca się zakup tych trzech elementów jako zestawu. Oś B nie jest sprzedawana osobno i należy ją kupić w komplecie.

  186. Temperatura jest teraz bliska zamarzaniu, a nie mamy ogrzewanego warsztatu. Jakiego środka przeciw zamarzaniu powinienem użyć, aby zabezpieczyć chłodziarkę?

    Zalecamy środek Antifrogen® N firmy Clariant (na bazie glikolu) lub Antifrogen® L (na bazie glikolu propylenowego). Szczegóły znajdziesz w naszym dokumencie „Poradnik ochrony systemu laserowego przed zimą”.

  187. Czy AX3000T obsługuje tylko połączenie magistralowe?

    Nie, można również używać impulsów, ale trzeba kupić dwie płytki I/O. EDS3000S ( )

  188. Czy w trybie czyszczenia spawarki wymagane jest zasilanie gazem do jej chłodzenia i usuwania pozostałości metalu?

    Aby chronić soczewkę przed zanieczyszczeniem dymem i pyłem, można używać sprężonego powietrza, ale musi ono być suche i czyste.

  189. Czy XC3000S obsługuje już mikropołączenia, wyszukiwarkę krawędzi i omijanie przeszkód?

    Wszystkie te elementy są dołączone; są to podstawowe funkcje.

  190. Gdzie podłącza się klucz sprzętowy AX3000T?

    Podłącz do komputera przemysłowego.

  191. Moje wyłączniki nadprądowe nie mają wystarczającej mocy. Mam tylko wyłączniki nadprądowe obwodów odgałęzionych 16 A, a główny wyłącznik nadprądowy ma 25 A. Czy każdy serwomotor wymaga własnego wyłącznika nadprądowego?

    Nie każdy serwomotor wymaga wyłącznika nadprądowego. Podłącz główne zasilanie do serwomotoru przez wyłącznik nadprądowy, a następnie podłącz odgałęzione zasilanie do sterowników serwomotorów.

  192. Proszę wyjaśnić przeznaczenie dysz DL HDD. Proszę wyjaśnić różnice i zastosowania dysz SL SP oraz SL ST. Proszę również wyjaśnić zastosowanie dysz SL Supercharging, poza oczywistym cięciem grubych materiałów.

    Proszę zapoznać się z poniższą tabelą.

    Konstrukcja rdzenia dyszy Główne zastosowania Zalety Typ Cechy HDD Długa wnęka, wysokiej jakości, skoncentrowany przepływ powietrza zoptymalizowany pod kątem szybkiego cięcia Wyraźna powierzchnia cięcia, duża prędkość, czysty przepływ laminarny, przepływ powietrza o dużej gęstości. (stal nierdzewna, aluminium), ochrona soczewki ST Standardowa Konwencjonalna Uniwersalna, prosta/zwężana konstrukcja Ekonomiczne cięcie tlenowe stali węglowej, ogólne cięcie cienkich blach. SP Stabilizacja ciśnienia wewnętrznego Powłoka wnęki zapobiegająca zawirowaniom Materiały o wysokiej refleksyjności, stabilny przepływ powietrza, silna odporność na zakłócenia, dobra jakość cięcia płyt pokrytych rdzą, precyzyjne cięcie ostrych narożników Boost Dysza z wlotem stycznym, tworząca wir powietrza Cięcie grubych blach, skuteczne przebijanie, złożone kontury, silna penetracja, skuteczne wydmuchiwanie żużla, szeroki zakres zastosowań, również przy płytach o słabej jakości powierzchni

  193. Chciałbym wiedzieć, czy SF CleanMark może usuwać ślady przypaleń ze stali nierdzewnej spawanej metodą TIG. Jeśli tak, jakie napięcie wyjściowe (100 V, 200 V czy 300 V) jest wymagane?

    Tak, może to robić; zalecana moc to 300 W.

  194. Jak dobrze to źródło nadaje się do cięcia mosiądzu i srebra? Seria BFSC800- 1500M ciągłych laserów światłowodowych (chłodzonych powietrzem)

    Nie można nią ciąć mosiądzu ani srebra.

  195. Które głowice tnące serii BS są kompatybilne z Raytools XC3000S?

    BS03K-CAT i BS06K-CAT.

  196. Czy głowice tnące o ogniskowych F150 i F200 różnią się wyglądem?

    Tak, F200 jest dłuższy.

  197. RayTools XC3000S jest wyposażony w pilota, który zwykle jest dwujęzyczny (chiński i angielski). Jest to dość niewygodne dla użytkowników. Czy można ustawić wyłącznie język angielski?

    Tak.

  198. Czy chłodzona powietrzem znakowarka laserowa SF-Mark Air może łączyć się z Wi-Fi i Bluetooth?

    Tak, wymagana jest odpowiednia aplikacja.

  199. Czy urządzenia do czyszczenia laserowego można stosować do czyszczenia dużych wyrobów metalowych, betonowych podłóg i graffiti na budynkach?

    Tak, obsługuje.

  200. Czy zestaw RayTools QC300 zawiera wzmacniacz i niezbędne przewody?

    Tak, obsługuje.

  201. Na co należy zwrócić uwagę przy wymianie agregatu chłodniczego o małej mocy na agregat o większej mocy? Na przykład mój obecny agregat ma moc 2 kW, a muszę wymienić go na model o mocy 3 kW.

    Należy pamiętać, że przyłącza rur wodnych są niekompatybilne; trzeba znać przyłącza obu, starego i nowego agregatu chłodniczego, oraz przygotować niezbędne adaptery.

  202. Czy FSCUT2000E i BM111 są kompatybilne?

    Można go używać wyłącznie z okablowaniem impulsowym, a FSCUT2000E wymaga również karty rozszerzeń.

  203. Czy 12 m przewodów enkodera i zasilania wystarczy do tej maszyny? Maszyna jest przeznaczona do blach o wymiarach 1500 x 3000 mm.

    Standardowa odległość wynosi 15 metrów.

  204. Moc modułu niebieskiego światła Cut-Air?

    Moduł niebieskiego światła Cut-Air ma tylko jeden poziom mocy: 60 W.

  205. Chciałbym wiedzieć, czy mogę używać tej wycinarki z systemem LinuxCNC i źródłem laserowym RayTools BT220/BT240.

    Sterowanie mocą wyjściową światła nie stanowi problemu. Jest to soczewka ze stałą ogniskową, która wymaga oddzielnego mechanizmu ogniskowania.

  206. Czy układ serwonapędów FANUC jest kompatybilny z systemem sterowania RayTools?

    Nie, są niekompatybilne i wymagają wymiany.

  207. Drut spawalniczy zablokował się na końcu procesu spawania. Jak mogę zapobiec temu problemowi?

    Rozwiązaniem jest zmniejszenie prędkości podawania drutu oraz obniżenie wartości parametrów mocy i impulsu.

  208. Czy źródło laserowe może przeprowadzić odszyfrowanie bez połączenia z Internetem?

    Połączenie z Internetem nie jest wymagane, ale konieczne jest połączenie przewodem sieciowym między urządzeniem laserowym a komputerem.

  209. Czy oprogramowanie monitorujące Baochenxin jest takie samo jak oprogramowanie MAX?

    Tak, taki sam.

  210. Czy możesz powiedzieć, czy do płyty XC3000S potrzebny jest dongle?

    Nie ma takiej potrzeby. Do ręcznego panelu sterowania jest adapter anteny USB, ale to wszystko. Oprogramowanie można pobrać ze strony internetowej RayTools.

  211. Jak sterować natężeniem przepływu gazu?

    Zawór proporcjonalny służy do sterowania natężeniem przepływu gazu, natomiast zawór elektromagnetyczny działa jako przełącznik przepływu.

  212. SF-Weld Air - czy można otrzymać go z fabrycznie podłączonym przewodem do gniazda zgodnego ze standardem brytyjskim?

    SF-Weld Air podłączony bezpośrednio do wyłącznika nadprądowego.

  213. Czy XC3000S PLUS może być używany z napędami silników Fuji?

    Tak, oczywiście.

  214. Nie mogę znaleźć modelu XC3000S na Państwa stronie. Dlaczego?

    Ponieważ model XC3000S został wycofany z produkcji. Jego zamiennikiem jest wersja XC3000S PLUS.

  215. Czy źródło laserowe JPT MOPA M7 należy do serii E2 czy E?

    Możesz wybrać serię E lub E2, zależnie od swoich potrzeb.

    Obie serie mają taką samą funkcjonalność i są bardzo stabilne. Główne różnice to:

    Seria E2: mniejszy rozmiar, niższa cena Seria E: nieco większy rozmiar, standardowa konstrukcja W przypadku opcji o mocy 20 W lub 30 W nadal polecałbym serię E, ponieważ lepiej nadaje się do tych zastosowań.

  216. W przypadku źródła laserowego Max ktoś wspomniał, że do cięcia aluminium potrzebowałbym złącza G5 QBH, ale mam G4.3. Czy złącze G5 QBH jest dostępne w sprzedaży? Czy przy posiadanym obecnie interfejsie będę mógł ciąć aluminium?

    G5 jest zwykle używany w laserach o mocy około 6000 W. Główna różnica między G5 a Państwa G4.3 polega na tym, że G5 ma nieco większą dyszę, mniejszy przedni przepływ gazu i większą odporność na wysokie odbicie. Nie oznacza to, że za pomocą G4.3 nie można ciąć aluminium - można ciąć aluminium, choć cięcie może być nieco mniej stabilne. Podobnie użycie G5 nie gwarantuje braku problemów; jest po prostu nieco bezpieczniejsze i skuteczniejsze w obróbce materiałów odblaskowych.

  217. Serwosilnik i serwonapęd na stronie internetowej są oznaczone jako jednofazowe 220 V, podczas gdy moje napięcie wynosi 208 V. Czy mogę używać ich bezpośrednio, czy należy zastosować stabilizator napięcia?

    Tak, można używać bezpośrednio.

  218. Kiedy należy wymienić soczewkę ochronną spawarki?

    Gdy pogorszy się jakość spawania, należy sprawdzić soczewkę ochronną; w przeciwnym razie może dojść do jej przepalenia.

  219. Kupiłem XC3000S, ale teraz chcę wykonywać zintegrowane cięcie rur i blach oraz używać go jako AX3000T. Czy jest to możliwe?

    Tak, ale trzeba dokupić dodatkowe części.

  220. W jaki sposób odbywa się chłodzenie powietrzem głowicy tnącej? Czy jest chłodzona wentylatorem, sprężonym powietrzem, czy gaz tnący jednocześnie chłodzi głowicę tnącą?

    Głowica tnąca jest chłodzona gazem.

  221. Jaka jest zalecana moc do cięcia blach aluminiowych o grubości 1 2 cala (≈12,7 mm) lub większej?

    Co najmniej 12 kW.

  222. Jak ustawić panel sterowania na język angielski i jakie jest hasło do urządzenia?_SPRĘŻARKA POWIETRZA

    Proszę zapoznać się z plikiem.

  223. Macie oś Z • PSA140-L10-S120-BC-C40 • PSH5-L10-S100-C10. Czym różnią się te dwa elementy?

    Skok jest inny; „S” oznacza skok, „120” oznacza skok 120 mm, a „100” oznacza skok 100 mm.

    Średnica wału jest inna; „C” oznacza dopuszczalną średnicę wału silnika.

  224. Wydaje mi się, że moc serwosilnika wynosi 100 W. Czy sprzedajecie oś Z wraz z serwosilnikiem, czy nie?

    Zalecamy wybranie silnika Leadshine 400 W; kompletny system osi Z to:

    Zestaw Leadshine 400 W (silnik z hamulcem + serwonapęd) + suwak osi Z.

  225. Muszę ciąć stal nierdzewną o grubości 2 mm; urządzenie będzie używane z tymi ramionami robotycznymi: Fanuc/Yaskawa/Borunte. Którą głowicę Raytools polecacie?

    Zalecamy model BM110 -3d.

  226. Czym różni się komputer sterujący Bochu FSCUT8000 z ekranem dotykowym od zwykłego przemysłowego komputera PC i monitora?

    Nie ma różnicy w użytkowaniu. To tylko wersja niestandardowa firmy Bochu, o mniejszych wymiarach.

  227. Czy laser ciągły chłodzony powietrzem można podłączyć do głowicy chłodzonej wodą?

    Tak, obsługuje.

  228. Jaka jest średnica rury wodnej głowicy tnącej?

    To 6 mm.

  229. Czy macie prowadniki kablowe i osłony przeciwpyłowe?

    Tak, oferujemy.

  230. Czy system Raytools XC4000T może ciąć rury typu H, U i I? Czy XC3000T, który integruje cięcie rur i arkuszy, również może być używany do tego celu?

    XC3000T nie może ciąć stali o nieregularnych kształtach, ale XC4000T może, ponieważ jest profesjonalną przecinarką do rur.

  231. Czy napęd silnika Leadshine oferuje serwosilniki wyposażone w interfejs EtherCAT i enkoder absolutny? Jeśli tak, po włączeniu urządzenia nie jest wymagane bazowanie do pozycji zerowej.

    Tak, mamy.

  232. Czy są dostępne lasery jednofazowe o mocy 3000 W?

    Nie, nie ma takich.

  233. Czy sprzęgło na prowadnicy osi Z może być używane z silnikiem Yaskawa 400 W?

    Tak, obsługuje.

  234. Czy XC4000 T2 obsługuje osie A i B?

    Nie jest obsługiwane. Zalecamy wybranie systemu do cięcia rur firmy Bochu.

    Czy wszystkie głowice tnące obsługują osie A i B?

    Ukosowanie nie jest związane z głowicą tnącą; główną kwestią jest to, czy system obsługuje ukosowanie.

  235. Czy system gazowy Felton ma zawór zwrotny na każdym wejściu gazu?

    Tak. Każde wejście gazu jest wyposażone w zawór zwrotny, który zapobiega cofaniu się gazu i mieszaniu gazów.

  236. Czy w maszynie o mocy 3 kW z systemem CypCut (płyta BCL3766) można zastosować głowicę tnącą Raytools?

    Tak, jest to możliwe, ale może być wymagana karta-adapter.

  237. Szukam rozwiązania umożliwiającego automatyczną wymianę dysz. Czy Państwa firma ma w ofercie gotowe produkty do tego celu?

    Przepraszamy, obecnie tego nie mamy.

  238. Czy są dostępne przewody prowadzące drut w różnych długościach do spawarki?

    Tak, standardowo oferujemy przewód o długości 5 m, a opcje o długości 1,6 m i 2,5 m są również dostępne.

  239. Kilka pytań dotyczących Cut-Air 2*4: wymiary/rysunek zewnętrznych wymiarów modelu 2x4; zakres przesuwu/obszar roboczy (czyli jakie arkusze się zmieszczą) zarówno dla lasera światłowodowego, jak i diodowego; czy można zwiększyć moc lasera światłowodowego? Maksymalna grubość cięcia laserem diodowym

    Wymiary całkowite maszyny 2x4: 2235 × 1300 × 1740 mm Obszar roboczy:

    Laser światłowodowy: 610 × 1220 mm Laser diodowy (niebieski): 550 × 1100 mm Zwiększenie mocy lasera światłowodowego:

    Nie zalecamy zwiększania mocy, ponieważ większa moc wymaga zmian w głowicy laserowej i układzie chłodzenia.

    Wydajność cięcia laserem diodowym (niebieskim):

    Drewno: do 10 mm Akryl: do 8 mm Możliwe jest cięcie grubszych materiałów, ale prędkość będzie znacznie niższa.

  240. SBW-SG-100KVA,SBW-SG-120KVA,trójfazowe 220 V na trójfazowe 380 V. Czy trzeba wiedzieć, czy 220 V jest połączone w trójkąt czy w gwiazdę w układzie trójfazowym?

    Ze względu na wbudowaną izolację - mimo że wewnętrznie zastosowano konfigurację trójkątną - nie ma potrzeby sprawdzania, czy po stronie klienta zastosowano konfigurację trójkąt czy gwiazda. Okablowanie wejściowe nie wymaga przewodu neutralnego, natomiast przewód neutralny po stronie wyjściowej jest opcjonalny.

  241. Mój napęd silnika jest firmy Festo. Czy system Raytools jest z nim kompatybilny?

    Nie został przetestowany pod kątem kompatybilności, dlatego nie zalecamy ich łączenia.

  242. Wewnętrzny silnik krokowy ogniskowania w mojej głowicy tnącej Raytools BM110 uległ awarii. Czy mogę kupić nowy i samodzielnie go wymienić, czy konieczna jest wymiana całej głowicy tnącej?

    Zalecamy odesłanie urządzenia do fabryki w celu naprawy.

  243. W sprawie odpylacza: mamy pytanie. Jeśli podłączymy odciąg oparów bezpośrednio, czy można nadal podłączyć go przez nasz laser, aby włączać i wyłączać go z poziomu interfejsu lasera?

    Tak, zdecydowanie można sterować odciągiem oparów za pośrednictwem systemu cięcia laserowego. Mamy schemat okablowania pokazujący, jak go podłączyć.

    Mała wskazówka od naszych inżynierów: mimo że proces jest zautomatyzowany, zalecamy, aby nie klikać zbyt często przycisku „włącz/wyłącz”. Najlepiej włączyć urządzenie na początku pracy i wyłączyć je po jej zakończeniu, aby chronić silnik i układy elektroniczne.

  244. Czy do wymiany soczewki ogniskującej i soczewki kolimującej w BS03K-CAT potrzebne jest narzędzie do wyjmowania soczewek?

    Wersja CAT tego nie wymaga; soczewki mają konstrukcję szufladową.

  245. Chcemy ciąć materiały niemetalowe za pomocą XC3000s. Czy można dodatkowo zainstalować system sterowania laserem CO₂?

    XC3000s obsługuje sterowanie dwoma laserami. Najpierw proszę potwierdzić wymagane sygnały sterujące dla lasera CO.

    ₂

  246. Czy nie można regulować ogniskowej głowicy tnącej poprzez wymianę soczewek lub innych akcesoriów głowicy?

    Zgadza się. Ogniskową można ustawić wyłącznie podczas produkcji.

  247. Czy jest to prawidłowa długość fali dla lasera MAX 1500 W: 1064/1080? Czy jest wyposażony w interfejs komunikacyjny?

    Tak, 1064 nm jest prawidłową wartością. MAX oferuje obecnie wiele metod komunikacji, takich jak Ethernet i Bluetooth (za pośrednictwem aplikacji mobilnej), które są bardzo wygodne. Model 1500X jest wyposażony w interfejs RS232.

  248. Jak wykorzystać wyjście sygnału analogowego z QC300 do pomiaru odległości między głowicą tnącą a obrabianym elementem?

    QC300 mierzy odległość, przekształcając zmiany pojemności między dyszą a obrabianym elementem w sygnał analogowy (-10~+10V). Konfigurację i kalibrację można przeprowadzić bezpośrednio na wbudowanym wyświetlaczu.

  249. Czy akcesoria do cięcia chłodzone powietrzem są sterowane magistralą czy impulsowo?

    Impulsowy.

  250. Czy system gazu pomocniczego NNT można sterować za pomocą oprogramowania Bochu dla tlenu i azotu?

    Tak.

  251. Jaki stabilizator napięcia jest zalecany dla zasilanej z generatora maszyny do cięcia rur o mocy 3 kW? Czy 30 kVA wystarczy? Ponadto urządzenie laserowe będzie najprawdopodobniej zasilane z generatora o mocy 70 kVA. Czy ten system wymaga stabilizatora napięcia?

    Wystarczy stabilizator o mocy 30 kVA. Jego instalacja jest zdecydowanie zalecana.

  252. Czy magistralowa wersja Raytools XC3000Plus obsługuje również sygnały Step i Ena? Innymi słowy, czy może jednocześnie obsługiwać oba typy sygnałów?

    Tak.

  253. Do jakiego urządzenia laserowego zazwyczaj dobiera się sprężarkę powietrza o mocy 7,5 kW i ciśnieniu 1,2 MPa?

    Nadaje się do urządzeń o mocy poniżej 3 kW.

  254. Czy maszynę do cięcia rur można wyposażyć w laser o mocy 6 kW? Czy można zastosować większy uchwyt?

    Tak.

  255. Czy na urządzeniach medycznych można drukować małe kody kreskowe lub kody QR?

    W przypadku stali nierdzewnej wymagane jest znakowanie z rozogniskowaniem przy użyciu podstawy biurkowej, aby zapobiec brązowo-żółtemu utlenianiu.

  256. Jeśli chodzi o moduł EPOE24 do automatycznej regulacji wysokości: czy jest to moduł Ethernet? Większość urządzeń Ethernet ma dwa porty RJ45, podczas gdy EPOE24 ma tylko jeden, co oznacza, że można go umieścić wyłącznie na końcu łącza. Czy takie podłączenie jest prawidłowe?

    To zintegrowany moduł kontroli wysokości. Ponieważ głowica tnąca CAT wykorzystuje komunikację magistralową, wystarczy podłączyć ją bezpośrednio do portu OUT urządzenia EDS3000 za pomocą przewodu sieciowego.

  257. Jakie są różnice między modelami laserów JPT MOPA?

    CL = czyszczenie, M oznacza znakowanie, seria E zastępuje głównie oryginalne importowane komponenty krajowymi. Główna różnica między M7 a M8: M7 ma światłowód doprowadzający, M8 nie ma zewnętrznego światłowodu; jego moc szczytowa jest około 3 razy większa niż w M7. Ponadto M8 może wykonywać wszystko, co M7. Obecnie głównym sprzedawanym modelem jest E2.

  258. Czy robot spawalniczy może wykonywać druk 3D? Czy to ramię robota jest kompatybilne z kodem G? Czy obsługuje dodatkowe osie?

    Obecnie obsługuje tylko spawanie i cięcie zrobotyzowane. Nasze rozwiązania zrobotyzowane są dostarczane z kompletnymi akcesoriami i zestawami montażowymi.

  259. Laser Raycus 2 kW, pierwotnie przeznaczony do maszyny tnącej. Czy do użycia go w konfiguracji DIY do czyszczenia obowiązują jakieś wymagania dotyczące wersji?

    Obecnie nie ma specjalnych wymagań dotyczących wersji.

  260. Czy galwanometr osi Y i odpowiedni moduł silnika do Relfar FWH20- DC30A są sprzedawane osobno?

    Tak.

  261. Czy wylot odciągu powinien być podłączony do kanału, czy może po prostu wydmuchiwać powietrze do warsztatu? Czy można zmniejszyć jego poziom decybeli?

    Wylot powietrza: Przefiltrowane powietrze można odprowadzać bezpośrednio do warsztatu, ponieważ zostało już oczyszczone przez system. (zob. załącznik).

    Redukcja hałasu: Aby zmniejszyć poziom decybeli, zalecamy zbudowanie prostej ściany lub obudowy dźwiękochłonnej wokół urządzenia. Jest to najskuteczniejszy sposób kontrolowania poziomu hałasu w środowisku warsztatowym.

  262. "Ile portów DI/DO dodaje EDS2010? A ile EDS2011? Jaka jest maksymalna łączna liczba portów DI/DO po podłączeniu wszystkich modułów rozszerzeń do XC3000Plus?"

    Model EDS2010 został wycofany; obecnie dostępny jest tylko model 2011. Model 2011 ma dodatkowo po osiem portów DI i DO.

  263. Problemy techniczne klienta z małymi giętarkami - SF Bender

    Zobacz załącznik, kliknij tutaj.

  264. Moje oprogramowanie sterujące wymaga hasła.

    Proszę przesłać nam poniższe obrazy wraz z kodem QR:

  265. Jakie są wymagania dotyczące zasilania chłodziarki S&A 3000W?

    Trójfazowe 380 V.

  266. Czy SF-Optima obsługuje język polski?

    Tak, obsługuje.

  267. Mam oprogramowanie do cięcia blach XC3000PLUS i chcę przejść na zintegrowane oprogramowanie XC3000T do cięcia rur i blach; jakie dodatkowe komponenty muszę kupić?

    EDM3000, klucze sprzętowe, karta rozszerzeń EDS-2011 i kabel sieciowy.

  268. Czy system laserowy Relfar FWH30-P10C można obsługiwać za pomocą oprogramowania LightBurn do niestandardowego znakowania laserowego?

    Nie jest obsługiwane; Relfar ma własną aplikację mobilną do znakowania.

  269. Czy głowica do napawania BC06K jest kompatybilna z MAX6000?

    Obsługiwane. Zalecam średnicę rdzenia 150 lub 200 µm albo większą; najczęściej stosowany jest rozmiar 600 µm.

  270. Czy okablowanie całej maszyny można dostosować do australijskich wymagań dotyczących oznaczeń kolorystycznych przewodów?

    Tak, jest to w pełni wykonalne.

  271. Czy stabilizator napięcia jest obowiązkowy?

    Zalecamy zastosowanie jednego, ponieważ może lepiej chronić sprzęt.

  272. Czy nasze stanowisko spawalnicze bez uczenia jest przeznaczone do spawania MIG?

    Tak, to MIG.

  273. Moje zasilanie jest jednofazowe 2 kW. Jak mogę korzystać ze sprzętu o mocy znamionowej powyżej 3 kW?

    Można zainstalować transformator stabilizujący napięcie z przemianą częstotliwości, aby przekształcić zasilanie jednofazowe w zasilanie trójfazowe 380 V.

  274. Praktyczna różnica między RFL-C3000S-F a standardowym RFL-C3000S

    RFL-C3000S-F wykorzystuje mniejszą średnicę rdzenia światłowodu, zapewniając znacznie lepszą jakość wiązki i większą gęstość energii niż standardowy RFL-C3000S. Dzięki temu szczególnie dobrze nadaje się do cięcia cienkich blach i obróbki metali o wysokim współczynniku odbicia, takich jak aluminium i mosiądz.

    Jednocześnie, ze względu na mniejszą średnicę rdzenia światłowodu, RFL-C3000S-F wymaga większego nakładu pracy podczas przebijania grubej blachy. Podczas obróbki metali o wysokim współczynniku odbicia, takich jak aluminium lub mosiądz, w zakresie 6–8 mm, intensywna energia odbita wstecznie podczas przebijania może potencjalnie uszkodzić laser.

    Jeśli potrzebujesz jednego źródła lasera, które dobrze sprawdza się zarówno w obróbce materiałów o wysokim współczynniku odbicia, jak i grubszych blach (takich jak stal nierdzewna, aluminium lub mosiądz o grubości 6–8 mm), potrzebujesz większej mocy, aby zrekompensować różnicę energetyczną. RFL-6000S-F byłby idealnym rozwiązaniem dla tego wymagania (jego oficjalna karta katalogowa również znajduje się w załączniku). Pozostają Ci dwie opcje do rozważenia:

    • Rozwiązaniem o niższym koszcie, które w pełni spełnia podstawowe wymagania (cienkie blachy + materiały o wysokim współczynniku odbicia), jest RFL-3000S-F.
    • Rozwiązaniem o wyższym koszcie, które obejmuje pełny zakres wymagań dotyczących cięcia, jest RFL-6000S-F.
  275. Oficjalne parametry RFL-C3000S-F (wyodrębnione z załączonej instrukcji)

    Średnica rdzenia światłowodu: 25 μm (standardowy RFL-C3000S wykorzystuje rdzeń światłowodu o średnicy 50 μm) BPP: 0.5~0.7 mm·mrad (standardowy RFL-C3000S: 1.4~2.0 mm·mrad) Ochrona przed odbiciem wstecznym podczas obróbki aluminium/mosiądzu

    • Specjalna pozłacana miedziana nasadka ochronna kabla wyjściowego (dostarczana standardowo jako część zamienna przy dostawie fabrycznej), idealnie dopasowana do precyzyjnej ścieżki optycznej o średnicy 25 μm;
    • Wbudowany wlot czystego, suchego powietrza CDA do kontrolowania punktu rosy wewnątrz komory i zapobiegania kondensacji na soczewce spowodowanej światłem odbitym od metali o wysokim współczynniku odbicia.

    Zakres modulacji/sterowania: częstotliwość modulacji: 1 ~ 5000 Hz; współczynnik wypełnienia: 1 ~ 100% (minimalna szerokość impulsu ≥ 160 μs); regulowany zakres mocy: 10 ~ 100%; tryb pracy: fala ciągła / modulacja, tryb podwójny. Zalecana konfiguracja głowicy tnącej: w pełni kompatybilna z głowicą tnącą A230E.

  276. Czy istnieją jakieś ograniczenia dotyczące sposobu montażu źródła lasera Raycus RFL-C025H? Instrukcja podaje jedynie, że należy je zamontować na płaskiej, wypoziomowanej powierzchni, ale chciałbym zamontować je tak, aby przewody rurowe/kable były skierowane w dół.

    Aby zapewnić prawidłowe chłodzenie i długotrwałą stabilność, źródło lasera należy zainstalować w standardowej pozycji poziomej. Przewody wodne powinny być równoległe do podłoża, a wlot powinien znajdować się nieco wyżej niż wylot, aby zapobiec gromadzeniu się pęcherzyków powietrza, które mogłyby doprowadzić do przegrzania i uszkodzenia. Prawidłowa instalacja pozioma ma zasadnicze znaczenie dla zachowania dokładności lasera i jego stabilnego działania.

  277. Czy możecie podać hasło do źródła lasera? Chciałbym mieć jego kopię na wypadek konieczności zresetowania.

    Źródło lasera zwykle nie ma hasła lub jest odblokowane przed wysyłką.

    Po odblokowaniu pozostaje dostępny i nie będzie wymagać hasła nawet po zresetowaniu.

  278. Czy sprzedajecie pełnotwarzowe osłony ochronne? Nie widzę ich na waszej stronie internetowej.

    Obecnie nie sprzedajemy pełnotwarzowych osłon ochronnych.

  279. Co obejmuje roczny pakiet materiałów eksploatacyjnych do Raytools BS03K (3000 W)?

    Pakiet materiałów eksploatacyjnych na 1 rok obejmuje kompletny zestaw niezbędnych elementów do konserwacji i eksploatacji:

    Soczewka kolimacyjna: 1 szt. (oryginalna Raytools) Soczewka skupiająca: 1 szt. (oryginalna Raytools) Soczewki ochronne: 32 szt. (2 górne D24.9×1.5, 30 dolnych D27.9×4.1) Dysze: 60 szt. (średnica 28) Korpusy ceramiczne: 4 szt. (D28 M11) Przewód czujnika: 1 szt. Gumowe pierścienie uszczelniające O-ring: 2 szt. (1 górny, 1 dolny) Środki do czyszczenia i ochrony: 4 opakowania patyczków do czyszczenia soczewek, 4 opakowania chusteczek do czyszczenia soczewek, 1 para gogli ochronnych do lasera Uwaga: Soczewki kolimacyjna i skupiająca są oryginalnymi częściami Raytools, natomiast pozostałe materiały eksploatacyjne są produkowane pod marką Sky Fire Laser zgodnie z rygorystycznymi standardami jakości przemysłowej.

  280. Zapytanie dotyczące prasy krawędziowej: Klient jest zainteresowany prasą krawędziową HY530, ale pyta, czy dostępny jest model zgodny z napięciem 208V–220V (instrukcja wskazuje, że wymagane jest napięcie 380V).

    Można skonfigurować urządzenie do napięcia jednofazowego 208V–220V.

  281. Jaka jest zalecana moc do cięcia powietrzem aluminium o grubości 6–10 mm?

    6 kW jest wystarczające.

  282. Czy do odpylacza Topsinn można zamontować dodatkowy filtr HEPA? Czy wkład filtracyjny można zastąpić wkładem firmy Donaldson?

    Tak.

  283. Czy oferujecie głowice laserowe do procesów napawania?

    Tak, marki Raytools.

  284. Czy w przypadku silników Yaskawa zasadniczo wymagany jest elektroniczny regulator napięcia?

    Tak, możemy wyposażyć w nie urządzenie i wysłać je razem z nim.

  285. Czy możecie dostarczyć uchwyty trójszczękowe?

    Tak.

  286. Jaki system sterowania powinniśmy wybrać?

    Zalecane są FSCUT 5000A/H oraz TubePro (HypCut).

  287. Czy zawory elektromagnetyczne SMC w układzie gazowym muszą być sprzedawane jako kompletny zespół kolektora?

    Nie. Pojedyncze zawory elektromagnetyczne są również dostępne w sprzedaży osobno.

  288. Czy źródło lasera można dostosować do większej średnicy rdzenia?

    Tak. Do zastosowań w napawaniu możemy dostarczyć rdzenie o średnicy 200 μm lub większej.

  289. Czy BS03K-CAT ma funkcję antykolizyjną?

    Tak, pod głowicą tnącą znajduje się śruba antykolizyjna.

  290. Jaka jest standardowa długość kabla światłowodowego dostarczanego ze źródłem lasera o mocy 1,5 kW? Czy przy składaniu zamówienia można dostosować długość kabla światłowodowego? Jeśli tak, jakie opcje długości są dostępne i czy dłuższy kabel wiąże się z dodatkowym kosztem?

    Standardowa długość kabla światłowodowego źródła lasera MFSC-1500X wynosi 15 metrów.

    Możliwa jest niestandardowa długość, ale wiąże się to z dodatkowym kosztem i wydłużeniem czasu dostawy.

    Dlatego nie zalecamy wykonywania niestandardowej wersji, jeśli 15 m wystarcza do Państwa zastosowania.

  291. Czy wraz ze źródłem lasera można dostarczyć dłuższy kabel połączeniowy do połączenia systemu sterowania CNC ze źródłem lasera?

    Przepraszamy, obecnie dostępny jest tylko standardowy kabel o długości 3 metrów.

  292. Czy wentylator odśrodkowy ma otwory montażowe?

    Tak. Dostępne są dwa typy: montowany bezpośrednio oraz z otworami montażowymi.

  293. Czy istnieje specjalny środek przeciw glonom do chłodziarki wodnej?

    Nie. Zalecamy wymianę wody co najmniej raz na trzy miesiące, aby zapobiec rozwojowi glonów.

  294. Czy wycinarka do rur wymaga sprężarki powietrza?

    Tak. Ponieważ uchwyty są pneumatyczne, do długotrwałego użytkowania zaleca się sprężarkę powietrza, która jest bardziej odpowiednia niż zbiornik powietrza.

  295. Czy są dostępne różne szczęki uchwytu?

    Tak. W przypadku materiałów takich jak stal ceownikowa i stal kątownikowa wymagane są różne szczęki.

  296. Czy system spawalniczy SUP23T może być używany z podajnikiem drutu potrójnego?

    Tak.

  297. Czy dostarczacie parowniki?

    Tak, ale w przypadku ciekłego azotu bardziej odpowiedni jest kolektor butli gazowych.

  298. Jakie rozmiary są dostępne dla wycinarek do blach?

    3015, 4015 i 6015.

  299. Czy muszę podłączyć wszystkie sygnały do płyty EDS3000, w tym wszystkie serwomotory, głowicę tnącą, wyłączniki krańcowe, ciśnienie gazu itd., aby usunąć wszystkie alarmy przed przetestowaniem ruchu osi? Wcześniej podłączyłem tylko serwomotor osi X, aby przetestować ruch, ale nie udało mi się ukończyć testu.

    Główne wymagane sygnały to wyłączniki krańcowe i serwomotory. Po usunięciu alarmów związanych z tymi dwoma elementami można przetestować ruch osi.

  300. Czy kompletna wycinarka do rur może być wyposażona w funkcję cięcia ukosowego?

    Tak.

  301. Czy system sterowania może obsługiwać serwomotory impulsowe i serwomotory magistrali EtherCAT?

    Tak, ale należy wybrać odpowiednią wersję systemu sterowania i kabli.

    • Serwomotory magistrali EtherCAT zazwyczaj wykorzystują komunikację za pomocą kabla sieciowego, co upraszcza okablowanie i zapewnia większą odporność na zakłócenia.
    • Serwomotory impulsowe lub silniki krokowe wykorzystują linie sygnałowe impuls/kierunek.
    • Niektóre kluczowe komponenty mogą być takie same w obu wersjach, ale sterowniki, kable komunikacyjne i sposoby okablowania się różnią.

    Przed złożeniem zamówienia należy potwierdzić markę silnika klienta, model sterownika oraz sposób komunikacji.

  302. Czy zestaw DIY zawiera sterownik, komputer, oprogramowanie i licencję bezterminową?

    Nasze kompletne zestawy systemu sterowania zazwyczaj obejmują sterownik, komputer przemysłowy, niezbędne oprogramowanie oraz okablowanie.

    Systemy zakupione od SKY FIRE mają licencję na oprogramowanie jeszcze przed wysyłką. Licencjonowanie oprogramowania jest zazwyczaj bezpłatne. Jeśli po instalacji klienci muszą ponownie wprowadzić hasła z powodu ustawień komputera, możemy zapewnić odpowiednie wsparcie licencyjne.

    To, czy dołączone są oprogramowanie do nestingu, TubePro lub funkcja ukosowania, zależy od wybranej wersji sterownika.

  303. Ile osi należy wybrać? Dlaczego maszyna do cięcia rur potrzebuje osi A, B lub C?

    Liczba osi zależy od konstrukcji urządzenia i funkcji obróbki:

    • Osie X/Y: sterują ruchem liniowym.
    • Oś Z: steruje ruchem głowicy tnącej w górę i w dół oraz jej ruchem nadążnym.
    • Oś A lub C: steruje obrotem rury lub uchwytu.
    • Oś B: steruje wychylaniem głowicy tnącej i służy głównie do ukosowania.

    Zwykłe maszyny do cięcia rur prostych zazwyczaj nie wymagają osi B; gdy wymagane jest ukosowanie pod kątem 45°, na ogół potrzebna jest oś B. Ostateczną konfigurację osi należy określić w połączeniu z konstrukcją uchwytu, metodą podawania materiału i układem sterowania.

  304. Jak wybrać laser o mocy 1500 W czy 2000 W?

    Laser o mocy 1500 W jest odpowiedni dla klientów z ograniczonym budżetem, którzy tną głównie cieńsze materiały; laser o mocy 2000 W zapewnia większą moc cięcia i wyższą wydajność obróbki.

    Przy wyborze należy wziąć pod uwagę:

    • Rodzaj materiału i maksymalna grubość
    • Rozmiar rur lub arkuszy
    • Wymagana prędkość cięcia
    • Warunki zasilania
    • Całkowity budżet

    Obecnie lasery o mocy 1 kW są rzadko produkowane seryjnie; lasery wykonywane na zamówienie są zazwyczaj wyceniane podobnie jak lasery o mocy 1,5 kW i mają dłuższy czas realizacji. Dlatego ogólnie zaleca się laser o mocy 1,5 kW.

  305. Czy lasery tnące i spawalnicze są wymienne?

    Nie zaleca się zakładać, że są wymienne. Nawet przy tej samej mocy i interfejsie QBH lasery tnące i spawalnicze mogą różnić się parametrami wiązki, metodami sterowania i rzeczywistymi wymaganiami zastosowania.

    Planując cięcie CNC, klienci powinni w pierwszej kolejności wybrać model lasera przeznaczony specjalnie do cięcia. Przed złożeniem zamówienia należy również potwierdzić kompatybilność lasera z głowicą tnącą, układem sterowania i chłodziarką.

  306. Czy ręczną spawarkę laserową można przekształcić w maszynę do cięcia CNC?

    Nie zaleca się bezpośredniego wykorzystywania ręcznej spawarki jako kompletnego systemu cięcia CNC.

    Główne powody są następujące:

    • Ręczne systemy spawalnicze zazwyczaj nie mają funkcji śledzenia wysokości wymaganych do cięcia CNC.
    • Możliwości cięcia głowicy spawalniczej są ograniczone i zwykle nadaje się ona tylko do cienkich blach.
    • Cięcie CNC wymaga dedykowanej głowicy tnącej, sterownika, osi Z i układu sterowania gazem.

    Jeśli potrzebujesz tylko okazjonalnie ciąć cienkie blachy, niektóre spawarki mogą wykonywać proste cięcia; jeśli planujesz długoterminowo wykonywać cięcie CNC, zaleca się skonfigurowanie dedykowanego systemu tnącego.

  307. Czy cięcie laserowe może jednocześnie wykorzystywać powietrze, tlen i azot?

    Tak, ale system musi być skonfigurowany z odpowiednimi komponentami sterowania trzema gazami.

    • Sprężone powietrze: niższy koszt, może być używane do cięcia niektórych gatunków stali węglowej, stali nierdzewnej i aluminium.
    • Tlen: używany głównie do cięcia stali węglowej.
    • Azot: stosowany głównie do stali nierdzewnej i aluminium, ogranicza utlenianie krawędzi cięcia.

    System trzech gazów zazwyczaj wymaga elektrozaworów lub zaworów proporcjonalnych, zaworów redukcyjnych, manometrów, filtrów i przewodów rurowych odpowiednich do gazów pod wysokim ciśnieniem.

    Rzeczywiste ciśnienie i przepływ należy określić na podstawie mocy lasera, materiału i jego grubości.

  308. Czy sprężone powietrze o ciśnieniu 150 PSI jest wystarczające do cięcia laserowego?

    Ciśnienie 150 PSI odpowiada w przybliżeniu 10 barom i może być używane do cięcia niektórych cienkich blach, ale w wielu przypadkach jest zbyt niskie.

    Aby uzyskać bardziej powtarzalne rezultaty cięcia powietrzem, zazwyczaj zaleca się stosowanie czystego, suchego sprężonego powietrza o ciśnieniu około 13–16 barów, czyli około 190–230 PSI.

    Oprócz ciśnienia należy również zapewnić:

    • Wystarczający ciągły przepływ
    • Skuteczne usuwanie wody
    • Skuteczne usuwanie oleju
    • Stabilne ciśnienie na wylocie

    Szczegółowe wymagania należy potwierdzić na podstawie mocy lasera, średnicy dyszy i grubości materiału.

  309. Czy do oryginalnego przyłącza azotu w urządzeniu można podłączyć powietrze?

    Zasadniczo tak, ale najpierw należy potwierdzić, że przewody rurowe, zawory, elementy redukujące ciśnienie i uszczelnienia wytrzymają wymagane ciśnienie, a także upewnić się, że powietrze zostało dokładnie osuszone, odolejone i przefiltrowane.

    Jeśli urządzenie musi przełączać się między powietrzem, tlenem i azotem, zaleca się zastosowanie dedykowanego systemu sterowania trzema gazami. Nie zaleca się częstego ręcznego przełączania przewodów.

  310. Jaki agregat chłodniczy należy dobrać do lasera?

    Agregat chłodniczy należy zasadniczo dobrać odpowiednio do mocy lasera i wymagań producenta. Na przykład:

    • Laser o mocy 1500 W jest zazwyczaj łączony z agregatem chłodniczym klasy 1500 W z podwójną temperaturą i podwójnym sterowaniem.
    • Laser o mocy 2000 W jest zazwyczaj łączony z agregatem chłodniczym klasy 2000 W z podwójną temperaturą i podwójnym sterowaniem.
    • Lasery o większej mocy wymagają agregatów chłodniczych o odpowiednio większej wydajności chłodzenia.

    Agregat chłodniczy powinien również mieć alarmy temperatury i przepływu oraz interfejsy umożliwiające blokadę wzajemną z laserem lub systemem sterowania. Ostateczny model należy dobrać zgodnie z wymaganiami producenta lasera.

  311. Dlaczego chłodzenie wodą jest zalecane zamiast chłodzenia powietrzem?

    Systemy chłodzenia wodą zazwyczaj zapewniają stabilniejszą kontrolę temperatury, dzięki czemu lepiej nadają się do zastosowań wymagających pracy ciągłej, wysokiej temperatury otoczenia lub dużej stabilności.

    Systemy chłodzenia powietrzem mają zalety w postaci prostej konstrukcji i braku konieczności stosowania agregatu chłodniczego, ale ich zdolność odprowadzania ciepła jest bardziej podatna na zmiany temperatury otoczenia.

    Dlatego, biorąc pod uwagę długoterminową stabilność, zazwyczaj zalecamy konfiguracje z chłodzeniem wodnym.

  312. Czy urządzenie z agregatem chłodniczym można wysłać drogą lotniczą?

    Tak, ale czynnik chłodniczy w agregacie chłodniczym zwykle musi zostać spuszczony przed transportem lotniczym. Po otrzymaniu urządzenia klient będzie musiał skorzystać z usług lokalnego specjalisty, aby napełnić je odpowiednim czynnikiem chłodniczym.

    Ponieważ komponenty takie jak chillery, szafy elektryczne i uchwyty są dość ciężkie, koszty transportu lotniczego są zazwyczaj wysokie. Dlatego kompletne zestawy DIY lepiej nadają się do wysyłki DDP (z dostawą opłaconą przez sprzedawcę).

  313. Czy robota można podłączyć do ręcznej spawarki laserowej?

    Zasadniczo tak, ale robot klienta musi mieć możliwość sterowania wyjściem lasera spawarki za pomocą sygnałów elektrycznych.

    Należy również potwierdzić:

    • Czy sterownik robota ma dostępne cyfrowe sygnały I/O?
    • Czy spawarka obsługuje zewnętrzne sterowanie wyjściem lasera?
    • Jak głowica spawalnicza zostanie zamontowana na efektorze końcowym robota?
    • Czy wymagany jest sterownik PLC lub przekaźnik pośredni?
    • Jak zostaną podłączone zatrzymanie awaryjne, kontrola dostępu i blokada bezpieczeństwa lasera?

    Dopiero po potwierdzeniu marki robota, modelu sterownika i interfejsów I/O można określić konkretną metodę modyfikacji.

  314. Czy dłuższa głowica tnąca lub dysza wystarczy do ukosowania pod kątem 45°?

    Nie. Dłuższa głowica tnąca lub dysza poprawia prześwit tylko w pewnym stopniu. Pełne ukosowanie pod kątem 45° wymaga również:

    • Sterownik i oprogramowanie obsługujące funkcję ukosowania
    • Mechanizm obrotu osi B
    • Odpowiednia głowica tnąca i ogniskowa
    • Wystarczający zakres ruchu osi Z
    • Odpowiednia kompensacja końcówki dyszy
    • Konstrukcja zapobiegająca kolizjom między głowicą tnącą, uchwytem a rurą.

    Maksymalny bezpieczny kąt jest również ograniczony przez średnicę rury, wymiary profilu kwadratowego, kształt głowicy tnącej i konstrukcję mechaniczną.

  315. Czy zestaw DIY zawiera instrukcję obsługi, schemat okablowania i pliki CAD?

    Instrukcje i informacje dotyczące interfejsów są zwykle dostarczane dla głównych komponentów, takich jak sterownik, laser, głowica tnąca i chiller.

    Jednak to, czy dostarczone zostaną kompletne schematy elektryczne, schematy montażu osi Z, rysunki osi B, ogólne schematy rozmieszczenia osi oraz modele CAD, zależy od zakupionego konkretnego zestawu. W przypadku zaprojektowanych przez klienta stojaków, uchwytów lub konstrukcji mechanicznych możemy dostarczyć informacje dotyczące interfejsów komponentów, ale ogólny projekt maszyny zwykle musi zostać wykonany przez klienta lub przygotowany oddzielnie na zamówienie.

  316. Czy połączony system EDS3000+EPC2000 działa przy zasilaniu 220 V AC? Czy natężenie prądu jest utrzymywane poniżej 16 amperów?

    Urządzenie działa przy zasilaniu 24 V, a natężenie prądu pozostaje poniżej 16 A.

  317. Otworzyłem właśnie oprogramowanie 2dCutAhead i prosi ono o kod rejestracyjny.

    W przypadku systemów Raytools XC3000 lub XC6000, jeśli po konfiguracji pojawi się monit z prośbą o kod rejestracyjny, prześlij nam poniższe obrazy, a dostarczymy Ci stały kod.

  318. Czy w tej konfiguracji potrzebny jest oddzielny kolimator? Używane przeze mnie wcześniej źródła laserowe JPT MOPA wydawały się mieć wbudowany kolimator. Czy możesz polecić odpowiedni kolimator?

    Jeśli dostawca dostarcza kompletny zespół optyczny, dodatkowy kolimator nie jest potrzebny. Zespół obejmuje soczewkę polową, galwanometr i kolimator. Konieczność zastosowania dodatkowego ekspandera wiązki zależy od użytego źródła laserowego.

  319. Czy czerwono-szara maszyna czyszcząca SF-Reviver może usuwać zgorzelinę walcowniczą z powierzchni blachy ze stali węglowej o grubości 3/16 cala (około 4,76 mm)? Jaka moc jest zalecana?

    Tak, ale rezultaty czyszczenia nie są tak dobre jak w przypadku usuwania rdzy. Zwykle wystarcza model o mocy 2 kW, który może pracować z jednofazowym zasilaniem 220 V.

  320. Czy przy wymianie głowicy tnącej BLT642H na BLT643H można bezpośrednio użyć istniejących kabli, czy wymagane jest nowe okablowanie komunikacyjne?

    Istniejące kable mogą być używane bezpośrednio. Należy dostosować niektóre parametry.

  321. Czy znakowarka SF-Mark Air może znakować informacje o partii na drewnianych skrzyniach używanych w produkcji?

    Tak.

  322. Czy w przypadku istniejącej maszyny do cięcia blach i rur z systemem FSCUT 4000E źródła laserowe MAX MFSC-3000C i MFMC-6000C są kompatybilne z głowicą tnącą BOCI BLT422 Flat/Bevel o mocy 8 kW, ze złączem QBH i ogniskową 200 mm? Czy któraś z tych modernizacji wymaga wymiany płyt sterujących, dodatkowych kabli interfejsu lub innych akcesoriów sterujących?

    Obie konfiguracje są kompatybilne z FSCUT 4000E. Nie są wymagane zamienne płyty sterujące, dodatkowe kable interfejsu ani inne akcesoria sterujące.

  323. Czy mogę używać istniejących serwosilników i serwonapędów z systemem sterowania Raytools XC3000PLUS?

    Zgodność zależy od obsługiwanego przez serwonapęd interfejsu poleceń i protokołu komunikacyjnego, takiego jak Pulse/Direction lub EtherCAT. System XC3000PLUS musi być skonfigurowany do pracy z wybranymi serwonapędami. Prosimy o podanie numerów modeli silnika i napędu lub przesłanie zdjęć tabliczek znamionowych, abyśmy mogli sprawdzić ich zgodność, w tym wymagane okablowanie i ustawienia.

  324. Czy mogę ponownie wykorzystać komponenty mechaniczne mojej istniejącej frezarki CNC lub maszyny laserowej CO2 w modernizacji do lasera światłowodowego?

    Tak, można ponownie wykorzystać wiele komponentów mechanicznych, w tym ramę maszyny, bramę, prowadnice liniowe i elementy napędu. Należy jednak ocenić ich sztywność konstrukcyjną, dokładność pozycjonowania, zakres przesuwu i stan techniczny. Istniejące silniki i napędy również należy sprawdzić pod kątem zgodności z nowym systemem sterowania.

  325. Czy zestaw DIY Core Kit można dostosować do konstrukcji mojej maszyny?

    Tak. Możemy dostosować zestaw DIY Core Kit do obszaru roboczego, konstrukcji mechanicznej, posiadanych komponentów i wymagań aplikacji. Jeśli masz już określone kompatybilne komponenty lub wolisz kupić je lokalnie, możemy odpowiednio zmodyfikować konfigurację i wycenę.

  326. Jak dobrać odpowiednie prowadnice liniowe i wózki do mojego zestawu DIY Core Kit?

    Dobór prowadnic liniowych zależy od układu mechanicznego maszyny, masy bramy, rozkładu obciążenia, wymaganej dokładności i prędkości pracy. Rozmiar i długość szyn, typ oraz liczba wózków powinny być określane łącznie. Należy sprawdzić końcową listę materiałową (BOM), aby potwierdzić, czy wózki są uwzględnione, ponieważ zakres dostawy może się różnić w zależności od konfiguracji.

  327. Czy długie prowadnice liniowe można dostarczyć w krótszych odcinkach, aby obniżyć koszty wysyłki?

    Tak. W przypadku niektórych zastosowań możemy dostarczyć dopasowane, łączone prowadnice liniowe, aby ograniczyć koszty wysyłki elementów ponadgabarytowych. Odcinki prowadnic muszą być odpowiednio dopasowane i zamontowane zgodnie z wymaganiami producenta. Dokładne wyrównanie połączeń oraz równoległość prowadnic mają istotne znaczenie dla płynnego ruchu i dokładności cięcia.

  328. Jak wybrać właściwe przełożenie planetarnego reduktora przekładniowego do zestawu DIY Core Kit?

    Odpowiednie przełożenie zależy od prędkości obrotowej i momentu obrotowego serwomotoru, rozmiaru koła zębatego, obciążenia osi, przyspieszenia oraz wymaganej prędkości przesuwu. Wyższe przełożenie zasadniczo zapewnia większe zwielokrotnienie momentu wyjściowego, ale przy danej prędkości silnika zmniejsza prędkość wyjściową. Przed wyborem przełożenia należy ocenić kompletny układ serwomotoru, reduktora oraz przekładni zębatka-koło zębate.

  329. Czy do zestawu DIY Core Kit potrzebuję stabilizatora napięcia?

    Niekoniecznie. Zależy to od lokalnego zasilania, tolerancji napięcia wybranych komponentów oraz stabilności zasilania elektrycznego. Jeśli wymagany jest stabilizator, należy zweryfikować jego zakres napięcia wejściowego, napięcie wyjściowe, moc znamionową oraz kompatybilność z obciążeniami elektrycznymi systemu.

  330. Czy mogę używać jednofazowego chillera z trójfazowym systemem cięcia laserem światłowodowym?

    Tak, pod warunkiem że wybrany chiller jest przeznaczony do pracy jednofazowej i dostępne jest odpowiednie zasilanie elektryczne. Niektóre warianty S&A CWFL-3000 wykorzystują zasilanie jednofazowe 220–240V, podczas gdy inne wymagają zasilania trójfazowego 380V. Przed instalacją należy potwierdzić dokładny model, napięcie, częstotliwość, wymagania dotyczące natężenia prądu oraz układ przewodów.

  331. Jakie informacje należy podać przed zamówieniem zestawu DIY Core Kit?

    Zalecamy podanie wymaganej powierzchni roboczej, mocy lasera, specyfikacji lokalnego zasilania, projektu lub rysunków maszyny oraz informacji o wszelkich istniejących komponentach, które planujesz ponownie wykorzystać. W przypadku projektów modernizacyjnych zdjęcia i numery modeli istniejących serwomotorów, napędów oraz elementów przekładni mechanicznej pomogą nam ocenić kompatybilność i przygotować odpowiednią konfigurację.

  332. Czy zestaw DIY Core Kit zawiera wszystko, co jest potrzebne do zbudowania kompletnej wycinarki laserowej światłowodowej?

    Zestaw DIY Core Kit zawiera komponenty wymienione w wybranej konfiguracji, ale nie jest kompletną, gotową do pracy wycinarką laserową. W zależności od pakietu klient może być zobowiązany do wykonania lub pozyskania ramy maszyny, bramy, stołu tnącego, obudowy, urządzeń do odprowadzania oparów oraz innych elementów pomocniczych. Przed uruchomieniem wymagane są dodatkowe prace instalacyjne, integracja systemu, zastosowanie środków bezpieczeństwa oraz rozruch. Dokładny zakres dostawy znajduje się w końcowym zestawieniu BOM.